EPL: Urmas Sõõrumaa: Rein Kilk, ütle, kui palju Werol sulle võlgneb, ma maksan kohe ära

15. juuni 2006, 07:33

Esmaspäeval selgub, kas Weroli vastu algatatakse taas kord pankrotimenetlus.

Pankroti aluseks oleks kahe inkassofirma – Julianuse ja Consultcenteri – nõue kokku 23 miljoni krooni suuruses summas. Need nõuded on inkassofirmadele loovutanud Rein Kilgi firma Pere Leib, kes on ka ise Weroli suurim võlausaldaja, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kilk ise peab uue pankroti võimalikku väljakuulutamist ainult positiivseks. 'Kui Werolile määratakse ajutine pankrotihaldur, siis hakkavad kõik taas liigutama,' ütles Kilk. 'Hakatakse tegema otsuseid ja ollakse sunnitud leidma kompromisse ja kokkuleppeid.'

Weroli erastamiskonkursi võitnud Dovelin Baltic üks omanikke Urmas Sõõrumaa aga ei mõista seda loogikat. 'Ma ei saa aru, kust tuleb üldse selline kummaline võimalus, et algatatakse pankrot, kui erastamiskonkursi võitja on valmis kõik summad ja nõuded katma,' ütles ta.

Urmas Sõõrumaa kinnitab oma ostuhuvi: 'Loomulikult oleme. Mina ei saa oma nimel lubada, et ma blufin!' Tema probleem on täna selles, kuidas saada Pere Leivalt selgeid saldokinnitusi koos viivistega, et rahad üle kanda neile arvetele, mida Pere Leib näitab.

Eile tegi Sõõrumaa enda sõnul Kilgile konkreetsed ettepanekud, et Kilk annaks teada, kui palju on Werol talle võlgu. Sõõrumaa maksaks need võlad nädala jooksul ära; et Kilk lõpetaks mõttetu vaidluse kes, kuna ja kus rikkus rapsiseemnete tarnelepingut ning lepiks tehasega võimalikult kiiresti kokku tarnetes ja tähtaegades. Sõõrumaa leiab raha ka selleks, et tooraine eest kohe tasuda.

Lõpuks ütles Sõõrumaa, et pärast neid tehinguid maksab kohe ka riigile 52 miljonit krooni ning asub Werolit juhtima.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing