John Dorfman soovitab osta Sea Containers`i aktsiaid

16. juuni 2006, 11:31

Dorfman Investments president John Dorfman pakub, et spekulatiivse investeeringuna võiks raha paigutada Silja Line`i laevad müünud Sea Containers aktsiatesse.

Dorfmani sõnul on pankrotijutud seadnud kaubakonteinerite liisimise ja laeva- ja raudteel opereeriva firma aktsia hiljuti tugeva löögi alla, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

'1998. aasta juunis saavutatud enam kui 44 dollariselt hinnatasemelt on väärtpaber langenud alla 7 dollari. Väärtpaberi raamatupidamishinna/turuhinna (B/P) suhe on kõigest 0,24 ja müügi/turuväärtuse (P/S) suhte 0,1. Aktsial P/E (hinna/tulu) suhe puudub, kuna viimased kolm kvartalit on firma kahjumit näidanud. Lisaks on ettevõtte hilinenud oma 2005. aastatulemuste avaldamisega,' arutleb Dorfman.

Samas nõustus Sea Containers maha müüma oma Soome laevakompanii Silja Line ja kavatseb kasutada 510 miljonit dollarit võla tagasimaksmiseks.

Sea Containers aktsia tõusis eile New Yorgi börsil üleüldises positiivses meeleolus 5,80 dollarini ehk 7,4%.

Sea Containers on üks Dorfmani viiest aktsiasoovitusest, mille hind jääb USA börsidel 5-10 dollari vahele.

Dorfman arutleb, et mõnede investorite jaoks on keskmine USA aktsia liialt kallis (26 dollarit = 322 krooni). Mõned eelistavad 5-10 dollarit maksvaid aktsiaid, kuna nad usuvad, et neil on ruumi rohkem kasvada. 'Sa võid seda nimetada loogiliselt mitteseletatavaks asjaks, aga on väike vahe omada kümne 40 dollarilise aktsia asemel sadat 4 dollarist aktsiat.'

Väärtpaberispetsialisti sõnul on väikeinvestoritel odavatesse aktsiatesse odav investeerida, kuna neilt võetakse aktsiatega kauplemisel tavaliselt kindlat komisjonitasu. Suuremaid institutsionaalseid investoreid maksustatakse aga iga aktsia pealt eraldi, mistõttu on neil tehingukulude tõttu mõttekam osta pigem kallimaid väärtpabereid.

Mõned suured institutsionaalseid investoreid peavad odavalt hinnatud aktsiaid ka vähem usaldusväärseteks ja 5-10 dollarilisi aktsiaid ei taha ka Wall Streeti analüütikud eriti analüüsida.

Lisaks Sea Containersile soovitab John Dorfman ettevõtteid nagu: ajalehekirjastaja Journal Register, lepinguline nafta- ja gaasipumpamisteenuseid pakkuv Grey Wolf, internetiteenusepakkuja EarthLink ja äriteenuste pakkuja Premiere Global Service.

Viimase viie aasta jooksul on Dorfami koostatud aktsiaportfellid tootnud keskmist tulu 5,5% aastas (Standard Poor"s 500 indeks keskmiselt 2,3%).
Möödunud aasta (16. juuni 2005- 9. juuni 2006) portfelli tootlus oli 10% (viimase aasta portfelli kuulusid Ariba, Harvest Natural Resources, EarthLink Stewart Enterprises).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing