Soojustusmaterjalitootjad jõudsid kohtuvälisele kokkuleppele

19. juuni 2006, 12:23

Soojusisolatsioonimaterjalide tootja ThermiSol OÜ lõpetas kohtuvaidluse konkurendiga, teatas ettevõte.

Tartu Maakohtus tunnistas Saint Gobain Isover Eesti AS, et on avaldanud oma koolitustel, ajakirjanduses, reklaammaterjalides ja veebileheküljel täpsustamata informatsiooni ThermiSoli EPS-tüüpi isolatsiooniplaatide omaduste kohta. Isover lubas väärinformatsiooni levitamise lõpetada. Ka tunnistas Isover, et ThermiSol EPS Routa ja ThermiSol EPS Super tootesarjade isolatsiooniplaadid on välja töötatud ja sobilikud kasutamiseks vundamendi ja teiste maasiseste objektide soojustamiseks ilma täiendava hüdroisolatsioonita.

„Jõudsime Isoveriga mõlemaid pooli rahuldava kohtuvälise kokkuleppeni. Infomüra meie isolatsiooniplaatide omaduste kohta peaks nüüd olema lõpetatud ja me mõlemad võime keskenduda oma põhitegevusele,“ ütles ThermiSol OÜ tegevjuht Timo Riismaa.

Riismaa sõnul on Eesti ehitusmaterjaliturul järsult suurenenud nõudlus erinevate soojustusmaterjalide, eriti aga niiskesse keskkonda sobilike isolatsioonimaterjalide järele.

„Möödunud aasta esimese viie kuuga võrreldes on tänavu samal ajal meie Routa ja Super toodete müügimaht suurenenud kordades – ThermiSol Routal 142 protsenti ja ThermiSol Superil koguni 254 protsenti. Ja kuigi kevadega võrreldes oleme oma Kadrina tehase tootmismahu rohkem kui kahekordistanud ning tehas töötab nüüdsest neljas vahetuses ehk 7 päeva nädalas ja 24 tundi päevas, peavad tellijad siiski veel mõnda aega järjekorras oma tarneid ootama,“ nentis Riismaa.

Timo Riismaa nimetab ThermiSoli niiskuskindlate isolatsiooniplaatide nõudluse järsu tõusu põhjuseks eelkõige tellijate ja projekteerijate teadlikuse kasvu. Isolatsioonimaterjalide, eriti aga hüdroisolatsioonimaterjalide pealt ei püüta enam kokku hoida. Suurem on nõudluse kasv olnud just kallimate ja kvaliteetsemate materjalide järele. Samuti avaldab mõju hoonete kohustusliku energiaauditi sisseviimine.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu andmetel oli Eestis valmistatud isolatsioonimaterjalide müügituru maht 2005. aasta 1.
kvartalis 168.500 kuupmeetrit, 2006. aasta 1. kvartalis aga juba 248.600 kuupmeetrit. Kasv seega 47 protsenti.

ThermiSol OÜ annab tööd 30-le inimesele ning tootmine asub Kadrinas, Lääne-Virumaal. Selle aasta käibeplaan on ca 90 miljonit krooni. ThermiSol kuulub 100%-liselt rahvusvahelisele ehitusmaterjalide kontsernile CRH.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing