Kroonpress investeerib uuendustesse 55 miljonit krooni

Liis Rohtmets 20. juuni 2006, 00:00

Alates aastast 2000 kuni 2004 on kahe trükikoja võrdluses olnud edukam Kroonpress, mille kasum on ületanud Printalli oma. Eelmisel aastal oli kasuminumber samalaadne - mõlemad trükikojad teenisid üle 27 miljoni krooni.

Selle aasta kasumiprognoosi kummagi trükikoja tegevjuhid nimetama ei soostunud. Esimese kvartali kasum oli 1,6 miljonit krooni suurem Kroonpressil.

Kuid ASile Eesti Meedia kuuluva Kroonpressi uued seadmed, millest kõige märkimisväärsem on Heidelbergi firma poognatrükimasin, on juba kohal ja ootavad paigaldamist, kinnitas tegevjuht Andres Kull.

"Uued seadmed võimaldavad ajakirjade kaasi ning kõikvõimalikke reklaam- ja lisalehti toota otse trükikojas, varem trükiti neid mujal," selgitas Kroonpressi tehniline konsultant Elari Kingo.

Selleks, et seadmed ära mahuksid, tuleb trükikojale 1250ruutmeetrine juurdeehitus, mis Kulli sõnul peaks valmima juuni lõpus. Uue hoone ja seadmete hinnaks nimetas Kull 55 miljonit krooni.

"Mõne kliendi uuendused trükikojale ikka juurde toovad," sõnas Kull. "Kokkuleppeid on sõlmitud näiteks Norras ja Hollandis."

Ekspress Grupile kuuluva Printalli tegevjuhi Andrus Takkini sõnul trükikoda praegu suuri muutusi ei plaani. Ümberkorraldused tehti juba 2004. aastal, kui koliti uude majja ja telliti juurde mõned seadmed. Poognatrükimasin, mille omanikuks Kroonpress äsja sai, on Printallil juba olemas.

Kroonpressil tuleb välismaalt umbkaudu 30% kogukäibest, seda peamiselt Norrast ja Lätist. Printalli peamised väliskliendid asuvad Venemaal ja Skandinaavias, käibest moodustab eksport 40%.

ASi Printall ainuaktsionär on AS Ekspress Grupp, trükikoja nõukogus on Ekspress Grupi omanik Hans H. Luik, lisaks temale Eesti Päevalehe peadirektor Aavo Kokk ja Ekspress Grupi juhatuse esimees Viktor Mahhov, kes samuti on olnud Ekspress Grupi kauaaegsed juhtivtöötajad.

ASi Kroonpress ainuaktsionär on AS Eesti Meedia, mis kuulub Norra meediakontsernile Schibsted. Nõukogus on Postimehe vastutav väljaandja Mart Kadastik, Eesti Meedia peadirektor Toomas Issak, sama firma finantsdirektor Meelis Luht ning Jan Hedenstad.

Trükikoja Kroonpress suuremad kliendid on Äripäev, Postimees, SL Õhtuleht, Maaleht, Kuldne Börs ja mitmed maakonnalehed. Ajakirjadest trükitakse Kroonpressis Kroonikat, Kodukirja, Kodukollet, Nädalat, Stiili, Jahimeest ja Maakodu.

Printalli suuremad kliendid on Eesti Ekspress ja Eesti Päevaleht, ajakirjadest trükitakse seal Eesti Naist, Annet, AnnaBellat, Tehnikamaailma jt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:05
Otsi:

Ava täpsem otsing