PM: Parteid ei loobu riigijuhi valimisest riigikogus

20. juuni 2006, 07:33

Neli parlamendierakonda ei loobu eesmärgist riigijuht Riigikogus ära valida.

Res Publica esimees Taavi Veskimägi pakkus eile, et Rahvaliit ja Keskerakond pole Rüütli tagasivalimiseks käsi löönud, kirjutab Postimees. 'Riigikogus on viie erakonna vahel võimalikud ka teistsugused kokkulepped, et salajasel hääletusel oleks vajalikud 68 häält olemas,' sõnas Veskimägi.

Samas tunnistas Veskimägi, et Riigikogus presidendi valimise tõenäosus on 50:50: 'Riske on palju, aga minu meelest pole kellegi vahel veel midagi siduvat kokku lepitud.'

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar saatis pühapäeval Rahvaliidu kongressile tervituskirja, milles meenutas, et 2001. aasta presidendivalimistel tõi Rahvaliidu ja Keskerakonna koostöö häid tulemusi. 'Avaldame lootust, et mõlemad pooled teevad sellest ka nüüd õiged järeldused,' kirjutas Savisaar.

Rahvaliidu juht Villu Reiljan tunnistas kongressil Postimehele, et tal on olnud Keskerakonnaga Rüütli taasvalimise teemal jutuajamisi. 'Ja neid tuleb veel,' kinnitas ta.

Sotside juhtfiguur Eiki Nestor ei võtnud Savisaare kirja eriti tõsiselt, meenutades samas üht Nõukogude aja stammlauset: 'See kiri oli saadetud vastastikuse lugupidamise ja mõistmise vaimus.'

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal leidis tervituskirja lugedes, et seal võib olla ka vihje Rahvaliidule, et äkki nemad tuleks hoopis Savisaare kui presidendikandidaadi selja taha ja Rüütel jääb üldse kõrvale.

'Savisaar ei ütle sõnagagi, et nad asuvad Rüütlit toetama. Ehk Savisaare sõnumist võib kõike välja lugeda ning meie igal juhul jätkame riigikogu protsessi,' ütles Michal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing