Euroopa pangaaktsiad langesid

Romet Kreek 21. juuni 2006, 00:00

Kuna kardetakse, et Euroopas tõusevad intressid, langesid eile Euroopa pankade aktsiad. Bloomberg kirjutas, et langust vedasid Suurbritannia pankade, nagu Barclaysi ja Royal Bank of Scotlandi aktsiad.

Intressid peaksid tõusma, kuna inflatsioon kogub jõudu.

Saksamaal tõusid eile avaldatud tootjahinnad 24 aasta kiireimas tempos. Rootsi keskpank tõstis eile intressi.

Suurbritannia suuruselt teise panga Royal Bank of Scotlandi aktsia hind langes 1,04 protsenti, 1721 pennini. Briti suuruselt teise laenuandja, Barclaysi aktsia hind langes 1,2 protsenti, 598 pennini.

Kõrgemad intressid kukutavad pankade portfellides olevate võlakirjade hindu ja vähendavad ka klientide nõudlust uute laenude järele.

Oman Swedbanki aktsiaid ja ei näe kõrgemates intressides veel vähemalt lühiajaliselt suurt ohtu. Swedbanki aktsia hind tõusis eile kella 16.45ks 0,3 protsenti, 178 Rootsi kroonini.

Rootsi pangaaktsiad on viimase kahe kuuga kõvasti kukkunud. Nad moodustavad umbes 25 protsenti Rootsi OMX 30 turuväärtusest. Kuna raha on hiljuti voolanud fondidest välja, on ka neid aktsiaid müüdud. Eile oli pangaaktsiate reaktsioon Rootsi keskpanga intressitõstmisele olematu. Mina ostsin Swedbanki aktsiat seetõttu, et aktsia on kõvasti kukkunud. Aprillis maksis aktsia 226 Rootsi krooni, sel kuul 169 Rootsi krooni. Tundus, et 25protsendine kukkumine lühikese aja jooksul võis olla ülereageerimine. Ostsin, kui aktsia üritas juba tõusma hakata.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing