Nädalavahetusel käis saarel üle 55 000 inimese

Liis Kängsepp 26. juuni 2006, 14:45

Saaremaa Laevakompanii teenindas vahemikus 21-25 juuni Kuivastu-Virtsu ja Rohuküla-Heltermaa laevaliinidel kokku üle 55 000 reisija ja 16 000 sõiduki.

Saaremaa Laevakompanii infojuhi Anne Saare sõnul said kahel liinil teenindanud seitse parvlaeva jaanipäevase suurema nõudluse teenindamisega hästi hakkama.

„Järjekorrad liikusid suhteliselt kiiresti ega veninud seega ka väga pikaks, ka kiirematel päevadel sai laevale juba paari tunni jooksul,” sõnas Saar.

Saaremaa Laevakompanii pani pühade ajaks Kuivastu-Virtsu liinile reisijaid teenindama kokku neli parvlaeva, parvlaevadele Viire ja Regula lisandusid ka Koguva ja Harilaid.

Kuivastu-Virtsu liinil väljusid reisid suvise sõidugraafiku alusel praktiliselt iga tunni järel, kahe laeva lisandudes täienes sõiduplaan veelgi. Alates 16. juunist toimuvad Kuivastu-Virtsu laevaliinil nädalavahetustel ka kuus öist reisi nädalas ning vajadusel tegi ettevõte täiendavaid reise.

Hiiumaa ja mandri vahelisel liinil sõitis pühade ajal tavapärase kahe laeva asemel kokku kolm, parvlaevadele Ofelia ja St. Ola lisandus ka Hiiumaa. Täiendavalt laadimise kiirendamiseks töötas sadamate territooriumitel piletite käsimüük ning turvalisuse tagamiseks ja reisijate juhendamiseks palkasid laevakompanii ja Saarte Liinid tänavu sadamatesse turvatöötajad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing