Riigi ja BRSi vastasseis läheb järjest teravamaks

ÄP 28. juuni 2006, 00:00

BRSi nõukogu esimees Edward Burkhardt kinnitas rahandusminister Aivar Sõerdile saadetud kirjas, et valitsusel ei ole alust lõpetada Eesti Vabariigi ja BRSi vahel sõlmitud Eesti Raudtee erastamislepingut.

Burkhardt lükkas ümber kõik BRSile saadetud erastamislepingu rikkumisteates esitatud süüdistused. "BRS juhib tähelepanu, et 26.04.06 kirjas väljendatud Eesti Vabariigi käsitlus lepingu lõpetamisest on väga kergekäeline ning tooks riigile kaasa märkimisväärseid rahalisi kohustusi," kirjutas Burkhardt.

Burkhardt väljendas hämmeldust riigi etteheite üle, mille kohaselt ei tohiks BRS vaidlustada Euroopa õigusega vastuolus olevat riigile kuuluvat kuldaktsiat. Burkhardti sõnul on Eesti riik kuldaktsiat korduvalt kuritarvitanud, jättes süstemaatiliselt kinnitamata ettevõtte majandusaruanded ning tekitades sel moel ettevõttele ja ka riigile rahalist kahju.

BRS esitab koos kirjaga valitsusele Eesti Raudtee uue äriplaani, mille alusel teeb Eesti Raudtee lähiaastail rohkem kui 2,1 miljardi krooni ulatuses uusi investeeringuid.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatas, et riik ei saa lugeda investeerimiskohustuse täitmiseks BRSi tehtud koolituskulusid koos hotellimajutusega, kulutusi sõiduautodele ega ka ulatuslikke kulutusi vagunitesse, mida erastamisleping ette ei näe. Ministeeriumi seisukoht on, et raudteeinfrastruktuuri osas 300 miljoni krooni ulatuses investeerimiskohustuse eiramine on siiski oluline rikkumine.

Aprillis saatis majandusministeerium BRSile Eesti Raudtee erastamislepingu ülesütlemise hoiatuse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:06
Otsi:

Ava täpsem otsing