EPL: Nelipühilased renoveerivad Tallinnas Harjuoru võimla

28. juuni 2006, 08:38

Nelipühilaste uue kooskäimiskoha korrastamine maksab kuni 80 miljonit krooni, lisaks koguduse ruumidele tuleb sinna kohvik-restoran ja konverentsikeskus.

Möödunud sügisel 45 miljoni krooni eest kinnistu ostnud Eesti kristlik nelipühi kirik laseb endise võimla põhjalikult ümber ehitada. “Ruutmeetreid tuleb oluliselt juurde – isegi endise võimlapõranda alla on ruumid tulnud, võtame kasutusse katusealuse, sinna tulevad vintskapid ja aknad,” räägib kiriku piiskop Ago Lilleorg.

Ehituse peatöövõtja on osaühing TH Roof, sisekujundusega tegeleb osaühing Maple Wood. Heakorratöödel on kaasa löönud koguduseliikmed. Hoone korrastamiseks kulub 60–80 miljonit krooni, osa vajaminevast summast laenab kirikule Hansapank.

Keskusse on kavas kolida eelkõige kirik ja kantselei, ent hoone ei jää Lilleoru sõnul koguduse käsutusse. “Ennekõike näeme seal konverentsikeskust ja kontserdipaika,” sõnas ta.

Mitmefunktsioonilise keskuse ülemine saal mahutab umbes 300 kuulajat, alumine saal 120.
Alumise saali kõrvale tuleb 50kohaline internetikohvik ja 40kohaline restoran-kohvik, mis mõlemad on avatud ka linnakodanikele ja külalistele.

Kirik avatakse pidulikult järgmisel aastal.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing