Jaan Männik: Eestis on mõned huvitavad ettevõtted, mida üle võtta

28. juuni 2006, 09:29

Eesti Telekomi juht Jaan Männiku sõnul on Eestis firma jaoks mõned huvitavad ettevõtted, mida võiks üle võtta.

„Eesti Telekomil on väljaspool Eestit raske kasvada, kuna ettevõtte suuromanik TeliaSonera tegutseb lähiriikides ja ta ei soovi, et kontserni üksused omavahel konkureeriks. Koduturul on aga meil mõned huvitavad ülevõtmiskandidaadid,” ütles Jaan Männik uudisteagentuurile Bloomberg nädalapäevad tagasi antud usutluses.

Kui ülevõtmisi mitte arvestada, siis Männiku arvates selle aasta Eesti Telekomi käibe- ja kasumikasvus võrreldes 2005. aastaga suuri muutusi ei toimu. „Käibekasv võiks püsida sarnaselt viimaste kvartaliga madal, allpool kümmet protsenti. Kasum jääb stabiilseks ja me säilitame oma rentaabluse,” sõnas Männik.

2005. aastal teenis Eesti Telekomi 5,1 miljardi kroonise käibe juures 1,1 miljardit krooni kasumit.

Telekomifirma juht ei oota, et ettevõtte suuromanik Teliasonera teeb telekomifirmale kolmanda aktsiate ülevõtmispakkumise enne järgmise aasta märtsis toimuvaid valimisi.

„Eesti majanduskasv on Euroopa Liidus teisel kohal ja valitsus ei vaja hädasti raha. Ma ei ole teadlik, et TeliaSonera ja valitsuse vahel käiks mingid läbirääkimised. Ma arvan isiklikult, et valitsus ei soovi infrastruktuuri ettevõtteid valmisperioodi ajal müüja,” ütles Männik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing