Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Suvekuumade saabudes sagenevad vargused rannaaladel

Gert D. Hankewitz 28. juuni 2006, 10:09

Kuumad suveilmad toovad randadesse rohkelt rahvast ning neil päevil sagenevad ka randades toime pandud vargused, teatab politsei.

Põhja Politseiprefektuuri Põhja politseiosakonna vanemkomissar Einar Lillo soovitab supelrandades oma asju valveta mitte jätta. „Enamus supelrannas varguse ohvriks langenuist olid arvamusel, et suudavad veest või palliplatsilt oma asjadel silma peal hoida', selgitab Lillo. „Paraku näitab kogemus, et vargad tegutsevad rahvarohkes rannas kiirelt ning vargus avastatakse alles hiljem,” ütleb vanemkomissar.

Kõige sagedamini langevad varaste saagiks valveta jäetud mobiiltelefonid, rahakotid, fotoaparaadid ja muud väikesed, kuid hinnalised tehnikaseadmed. „Need on asjad, mida on kerge kaasa võtta ja märkamatult põgeneda,' selgitab vanemkomissar Lillo. Tema sõnul tuleb ette ka juhtumeid, kus rahakott on võetud magaja või päevitaja kõrvalt. „Väärtuslikumaid esemeid tuleks igal juhul võõraste eest varjatult hoida, võimalusel tuleks kasutada randades olevaid hoiukappe,” ütleb Lillo.

Kõige rohkem vargusi esineb Pirita, Stroomi, Kakumäe ja Harku ujumiskohtades, kuna seal käib rohkem inimesi. Rannas puhkajate teadlikkuse tõstmiseks viivad Sisekaitseakadeemia politseikolledži kadetid Stroomi rannas läbi ennetuskampaania 'Stroomi rand turvaliseks'. Koos Põhja-Tallinna
linnaosa valitsuse ja Põhja politseiosakonnaga käivitatud projekti raames paigaldati Stroomi randa varguste eest hoiatavad sildid. Samuti jagavad kadetid pabermütse, millel kirjutatu manitseb oma asju järelvalveta mitte jätma. Pirital aitab politseil korda tagada kadettide patrull.

2005. aastal registreeriti Stroomi rannas 40 vargust, kogu Harjumaal 94 rannas toime pandud vargust. Sel aastal on Harjumaal randades toime pandud vargusi registreeritud juba 25.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing