Tallinki aktsia kiire langus täna jätkub (lisatud SEB Ühispanga aktsiamaakleri kommetaar)

28. juuni 2006, 13:28

Tallinki aktsia kukkus täna Tallinna börsil 3,5%, tasemeni 3,31 eurot (51,76 kroonini) ehk börsiajaloo madalaima tasemeni.

Kui terve päeva tegid käivet praktiliselt väikeinvestorid, siis börsipäeva viimastel minutitel registreeritud suured plokktehingud vedasid käibe üle 13 miljoni krooni.

SEB Eesti Ühispanga maakler Karoly Kirber ütles, et Tallinki aktsiaga on kauplemine mõnevõrra emotsionaalne ja investoritel meeldib üle reageerida.
„Teoreetiliselt ulatuvad Tallinki aktsia hinnasihid 6 euroni (93,88 krooni), seega oleks soodsad kohad aktsiat oma portfelli võtta”.

Kirber tõi Tallinki languse põhjusena välja arenevad turud, mis on kõik mõnevõrra löögi all. Näiteks Ungari börs eesotsas OTP Pangaga.
„Arenevatel turgudel on olnud lihtsalt niivõrd tugev tõus ja nüüd võetakse kasumit välja. Kui vaadata viimast viit aastat on ka Tallinki aktsia väga palju tõusnud,” sõnas Kimber.

Silja Line`i ostmist käsitlevad investorid Kirberi sõnul samuti pigem emotsionaalselt ning ei süüvi sellesse, kas tegu on hea või halva tehinguga. Vaadatakse, kuidas meedia uudiseid kajastab.

Tallinki juhtide võimekuse suhtes on maakler meelestatud positiivselt, kuna nad on aastate jooksul oma suutlikust tõestanud.
„Antud hinnatasemed võiks lähinädalatel tuua Tallinki juurde pigem ostuhuvilisi. Käive jääb aga turul madalaks,” arutles Kirber.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing