Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Ühtne piletisüsteem takerdub ettevõtjate soovimatusse

29. juuni 2006, 08:40

Eestis ei ole ettevõtjate erinevate huvide ja rahapuuduse tõttu niipea oodata süsteemi, kus saaks sõita mitut bussi või rongi kasutades ühe piletiga.

Ministeeriumi veondus- ja liiklustalituse juhataja Priit Vene ütles, et Eesti peamine takistus on kokkuleppe saavutamine eri vedajate vahel.

«Taani süsteemi rakendamine eeldab seda, et kasutusele võetaks ühtne piletisüsteem,» nentis ta. See tähendab, et vedajad peaksid leppima kokku ühtses hinnapoliitikas ja teenuse kvaliteedis.

Siiski plaanib ministeerium jõulist sekkumist Eesti ühistranspordi arendamisse, samuti kavandatakse uuendada infosüsteemi, sh tegelda pileti- ja hinnasüsteemi ühildumisega.

Edelaraudtee reisijateveo juht Annemari Oherd nentis, et endiste aegade armid annavad Eestis tunda selles, et ei arvestata ühissõidukite graafikute ühildumist. Firmad löövad tema sõnul pigem kliente üksteiselt üle, mitte ei soovi koostööd.

Ühtse piletimüügisüsteemi kasutuselevõtt võimaldaks Oherdi hinnangul aga säästa kulutusi, mida praegu enamik firmadest oma individuaalsete süsteemide käigushoidmiseks teevad.

Mootorreiside ASi juhatuse esimees Hugo Osula ütles, et praegune ühistranspordi korraldus põhineb Nõukogude ajal väljakujunenud liinivõrgul ja seda on arendatud nii, et see oleks ettevõtjate kasulik.

Samas rõhutas Osula, et Eesti kaugliinide online-piletimüügi süsteem, kus saab ka busside sõiduaegade kohta ülevaate, on Euroopa moodsamaid. Ainus puudus on, et süsteemi pole ühendatud maakondlikud liinid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing