Neljapäev 20. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Push E-mailiga tuleb töö kõikjale kaasa

Enn Heinsoo 30. juuni 2006, 00:00

Vodafone Push E-mail tarkvara ja teenust pakkus testimiseks Elisa. Teenuse nimetus on siiski natukene petlik. Kuigi e-kirjade vastuvõtmine on ehk tõepoolest kõige kasulikum võimalus, saab selle teenusega ka oma Microsoft Outlooki kalendri ja ettevõtte serveris paiknevad kontaktid telefoni kaudu kätte.

Kõige rohkem kasu lõikab teenusest tõenäoliselt firma, kus on kasutusel ka Microsoft Exchange'i server, kuid ka POP3 e-posti, näiteks hot.ee või hotmail.com-i juhtimine telefoni on Vodafone Push E-mailiga täiesti võimalik.

Arvestama peab aga sellega, et umbes iga 2-3 minuti tagant suhtleb telefon teenuse serveriga GPRSi vahendusel minimaalselt 1-2 kB ulatuses sõltumata sellest, kas toimub postkasti, kalendri või kontaktide sünkroniseerimine.

Tarkvara paigaldamise jaoks on Elisa kodulehel olemas õpetused, kus protsess on puust ja punaseks ette tehtud. Ka tarkvaraga harjumine oli lihtne ja tulemust sai tunda, kui esimene kiri postkasti tuli.

Esimese päeva olin suisa lakke hüppamiseni rõõmus, et ei pidanudki enam oma sülearvutit kaasa võtma, kui oli vaja kontorist väljas olles kirju lugeda või ajakavaga kursis olla. Hiljem aga tekkis küsimus, kas ma ikka tahan olla väljaspool tööaega koos Outlookiga.

Ei olnud enam võimalust sülearvuti kontorisse jätmisega selle päeva töistele tegemistele punkti panna. Tööst sai lahutamatu kaaslane, kes tuli kõikjale taskus kaasa.

Sarnast teenust pakub Eestis veel ka EMT ning nende teenust kutsutakse "e-post mobiilis". Nimi on jällegi petlik, sest e-kirja võimalusele lisaks on ka selle teenusega võimalik kalendrisündmuste haldamine ja kontaktide pidev sünkroniseerimine arvutiga. "Selle EMT teenuse puhul on eeldus, et firmad kasutavad e-postiks ja grupitööks MS Exchange'i või Lotus Domino serverit," rääkis EMT arendusjuht Ando Meentalo.

Teenuse sihtgrupiks on Meentalo sõnul juhtivtöötajad, juristid ja paljud teised liikuvad inimesed, kes on kontorist palju väljas ja kelle aeg on kallis ning kes vajavad head ajaplaneerimist lauast eemal.

Meentalo sõnul on teenusel ka turvalisuse osas olulised võimalused tagatud. "Kui telefon kuhugi ununeb, saab firma IT-administraator kustutada igaks juhuks telefonist kõik sealsed sissekanded, mis arvutis aga säilivad," selgitas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:06
Otsi:

Ava täpsem otsing