Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kaotuses süüdi peatreener

Koit Brinkmann 03. juuli 2006, 00:00

Enamik treeneritest on karjääri jooksul olnud mitme rahvuskoondise eesotsas. "Peatreener ning kõik jalgpalliliidu juhid tuleb vallandada. Nad on tõestanud oma ebakompetentsust valele taktikale kindlaks jäädes, ignoreerinud ekspertide arvamusi ning rahvust häbistanud," seiseb Iraani parlamendiliikmete avalduses, mis saadeti ka riigi presidendile.

Iraani meeskonna peatreener Branko Ivankovic, kelle tööleping MMiga lõppes, naases targu pärast alagrupimänge kodumaale Horvaatiasse, mitte ei sõitnud koos mängijatega Iraani, kus Teherani lennujaamas ootasid neid vihased fännid.

Costa Rica peatreener Alexandre Guimaraes sai koduselt meedialt kõvasti nahutada. Meeskonna etteastet kajastasid lehed pealkirjade "Naeruväärne" ja "Väga nõrk MMi etteaste" all.

Ka tema Poola ametivenda Pawel Janast ei säästetud - "Selle treeneriga ei saa me jätkata" ning "Viimane aeg muudatusteks". Janasel tuleb esitada MMil esinemise kohta raport 14. juuliks, mil otsustatakse tema jätkamine.

"Meil on väga head mängijad, aga treener on ilma ideede ning isikupärata," kritiseeris Paraguay meedia uruguailasest peatreenerit Anibal Ruizi.

Serbia ja Montenegro juhendaja Ilija Petkovic ei soovi ise jätkata, võttes kogu süü selle eest, et meeskond ühtegi võitu ei saadud, endale: "Ma ei veereta süüd kellelegi teisele, ainult mina olen süüdi."

Lahkub ka Elevandiluuranniku meeskonna peatreener Henri Michel. "Ma olen Aafrikale küllalt andnud," sõnas mees, kes on treeninud ka Kameruni ning Maroko koondiseid.

Preemiarahaskandaali tõttu tagasi astunud Togo koondise peatreener Otto Pfister rääkis, et on selliseid situatsioone varemgi läbi elanud. Treeneritööd on mees teinud ka Ghanas ning Saudi Araabias.

Austraalia meeskonna peatreeneril Guus Hiddinkil tööpuudust pole. Hollandi ja Lõuna-Korea meeskondi juhendanud mees siirdub pärast MMi Venemaa koondise etteotsa.

Trinidadi ja Tobago meeskonna juhendaja Leo Beenhakker armastab ajakirjanikelt küsida: "On teil tunnike aega mind kuulata?"

Mehe allkirja ootab meeskonnaga jätkamiseks uus leping, kuid hollandlane ei oska veel tuleviku kohta midagi öelda: "Hakkan pärast turniiri lõppu oma tulevikku planeerima."

Carlos Alberto Gomes Parreira on Brasiilia koondise eesotsas 1994. aastal juba maailmameistriks tulnud. Samuti on tal vahepealsetel aastatel seljataga Kuveidi, Saudi Araabia ning Araabia Ühendemiraatide juhendamise kogemus.

Prantslane Raymond Domenech, kes on 2004. aasta juulist Prantsusmaa meeskonna peatreeneriametis, on seadnud endale kõrged sihid: "Mul on ainult üks missioon - maailmameistrivõistluste võitmine."

Esimese finaalikoha pärast kohtuvad kaks kolmekordset maailmameistrit. Võrdsete meeskondade puhul on võitjat raske ennustada.

Saksamaal on seljataga raske võit Argentina üle, itaallased võitsid Ukrainlasi näiliselt lihtsamalt.

Näis, kuidas meeskonnad on poolfinaaliks taastunud, seda eelkõige emotsionaalselt.

Mäng võib lõppeda jällegi penaltite löömisega.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing