PM: 2000 auto- ja bussijuhti töötab välismaal

04. juuli 2006, 08:16

Ametiühingu hinnangul töötab välismaal ligikaudu 800 bussijuhti ja 1200 veoautojuhti, samas on palk aina harvem piiri taha tööle mineku põhjuseks.

Üha rohkem eestlastest bussijuhte eelistab mõnusamate töötingimuste pärast Soomes rooli keerata.

Mullu jaanuaris üllatas transpordiametiühingu juht Peep Peterson teatega, et ametiühingu vahendusel saab Inglismaal tööd vähemalt pool tuhat autojuhti.

Ametiühingu partnerfirma Driver Contract Services lubas siis, et eestlased hakkavad kätte saama 24 000 krooni ringis. Eestis oli juhi keskmine palk siis pisut üle 7000 krooni.

Üleskutse juhtide lausminekut üle piiri kaasa ei toonud. Peamise põhjusena nimetas Peterson kodumaist palgatõusu. Tema sõnul on autojuhtide sissetulekud 2004. aastast kasvanud kaks korda.

Nii ongi Eesti bussijuhtide lemmiktööpaik Soome, mis kodumaale lähemal ja ka keelebarjäär vähemalt Põhja-Eesti inimeste jaoks väiksem.

Tallinna Autobussikoondise (TAK) suhtekorraldusjuht Sirje Roht märkis, et bussijuhtide arv ettevõttes on piiri peal. Varu pole, aga hakkama saab. TAKist lahkus 2004. aastal välismaale 11 bussijuhti, 2005. aastal 8 ja 2006. aasta esimeste kuudega juba 4 meest.

Ühe argumendina peale palga märkis Peep Peterson ka Soome paremat töökliimat. «Kohtlemine on parem, tööaega järgitakse täpsemini, Eestis kiputakse ikka suhtuma, et me oleme töörahvas, mis sellest kellast ikka nii vaadata,» lisas Peterson veel ühe põhjuse.

Hinnanguliselt on Tartu linnaliinidel puudu 40 juhti ja Tallinnas 60.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing