Kuuma päikese eest sukeldu lehtlasse või varjuga kiigele

Ketlin Priilinn 05. juuli 2006, 00:00

Parkwood Industriesi juhataja Jaanus Vageli kinnitusel kuuluvad nende ettevõtte tootevalikusse lehtlad, aiamoodulid, mitmesugused lasteatraktsioonid ja terrassid.

"Lehtlaid on meil kahte sorti - puitpõrandaga ning ilma põrandata," selgitab Vagel. Viimase puhul jääb aluseks lihtsalt murupind. Varju pakkuva lehtla põhielementideks on kandevpostid ja katusekonstruktsioon. Materjalideks peamiselt kuusk, vahel ka mänd. Lehtla võib olla naturaalsest, sügavimmutatud või värvitud puidust.

Naturaalne puit on viimistlemata ja puidukaitsevahenditega töötlemata - seega ilma kaitseta ilmastikutingimuste vastu ja selle vastupidavus on kõigest mõni aasta. Seepärast tuleks naturaalsena ostetud tooteid kindlasti puidukaitsevahendiga töödelda. "Igal juhul soovitan osta pigem sügavimmutatud või värvitud tooteid. Need on juba viimistletud ega vaja rohkem töötlemist," soovitab Vagel.

Vagel lisab, et samuti pakub aias varju kahele inimesele mõeldud varjuga kiik

Laagri Ehitusmarketi juhataja Karl Auntocki sõnul toob ettevõte maale ja müüb mitmesuguseid varikatuseid, päiksevarje ja aiamööblit.

"Sellel aastal eelistavad kliendid juba veidi tugevamaid ja kallimaid varikatuseid, mis peavad vastu kauem ja mida ei pea talveks kokku pakkima," selgitab Auntock. Piisab vaid varikatuse riide talveks ära võtmisest.

Populaarne on Auntocki kinnitusel ka metallist tugeva karkassiga ja teisaldatava sääsevõrguga varikatus.

Lisaks pakub Laagri Ehitusmarket lastekiikesid, liumägesid ja mänguväljakuid. Palmako müügijuht Silja Helistvee sõnul müüb nende ettevõte mitmesuguseid kuivatatud kuusepuust aiamajasid. "Meie tootevalikusse kuuluvad freesprussist aiamajad, aiapaviljonid, tööriistakuurid ning ka eriprojektiga aia- ja suvemajad," räägib Helistvee.

"Aiamajad on komplekssed tooted, mis on valmisdetailidena transporditavas pakis. Iga majaga anname kaasa ka paigaldusjuhise, kus kõik peamised montaažietapid välja toodud ja seinaplaanid detailidena välja joonistatud."

Helistvee sõnul saab tavapäraselt neljakandilisi aiapaviljone tellida ka kaheksanurksena. Lisaks valmistab Palmako eriprojektiga aiamaju, mille freesprussist seina paksus on 44 või 70 mm. Tellimuse täitmise aeg on neli kuni kuus nädalat.

Kõige populaarsemad on Helistvee sõnul majad nimega Laura, Victoria ja Christina. selgitab ta. "Grillida seal sees küll ei saa, aga näiteks grillimisejärgseks istumiseks sobivad väga hästi," lisab ta.

Kalev Allas valmistab lisaks saunadele, välikäimlatele ja koerakuutidele nii tavalist kui ka katusega aiamööblit, pikniku- ja aiamaju. "Aiamajasid on võimalik osta täiskomplektiga - see tähendab koos aiamööbliga," räägib Allas. "Maja on freesitud peenpalgist, ühest otsast lahtine, sees saab istuda pinkidel. Samuti on võimalik panna sinna grillahi."

Allase sõnul pakub vihma eest varju ka katusega aiamööbel. "Siia kuulub siis kaks pinki, laud ning tugipostid, millele kinnitub katusekonstruktsioon," räägib ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:18
Otsi:

Ava täpsem otsing