Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tiigid, basseinid ja teised aiaanumad ootavad tegemist

Teet Reier 05. juuli 2006, 00:00

Juhtusin tänavu suvel esimest korda külastama kunagist suursugust kuurortlinna Narva-Jõesuud ja pidin tõdema, et kunagisest hiilgusest ning puitpitsidega kaunistatud villadest on alles vaid legend vanadel fotodel. No kui lõpuni aus olla, siis on ka mõned riismed paari-kolme laguneva hoone näol.

Üks kohandatud elamiseks, teine müügis ja kolmas hoopis võssa mattunud ning ilma põrandate-akendeta saatuse hooleks jäetud. Kui mujal maailmas on taastatud ka tunduvalt hullemas seisus või peaaegu olematuid hooneid, siis miks ei võeta taolise kaunitari taaselustamiseks midagi ette? See küsimus jäi kohe kõvasti kripeldama, sest selliseid ehedaid näiteid puutöö tegijate oskustest Eestis veel vaevalt kusagilt leida on.

Vahest on siin mängus kellegi huvid. Või kergem on lasta hoone lihtsalt kokku kukkuda, siis saab selle asemele ehitada moodsa monstrumi, millest ka tolles kuurortlinnas puudust pole. Samuti nagu kunagistest valmis ja valmimata jäänud sanatooriumihoonetest. Koht on ju imekaunis, valge liivaranna ja sinava merega.

Neil, kel mere ja veeigatsus hinges kripeldamas, on selle vaigistamiseks võimalus veekogu basseini või tiigi näol oma õuele tuua. Kunagi käis see lihtsalt: tegid kopajuhile pudeli ja oligi sul paraja suurusega tiigiauk olemas. Betoonist karbiga veekogu valamiseks tarvitatav tsement ei maksnud ka suurt midagi. Rääkimata siis erinevatest metallanumatest, mida kuskilt ära andis sikutada ning siis aias maasse kaevata.

Praegu on kõik poes olemas: valmis tiigipõhjad, erinevad kattekiled, et vesi ikka tiigis püsiks ning taimed vohama ei pääseks, ole ainult mees ja leia see õige.

Kui aga nõust puudu jääb, saab ehk mõne mõtte käes hoitavast Oma Majast, kus juttu nii veesilmade tekitamisest aeda kui ka nende kaunistamisest erinevate taimedega.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:18
Otsi:

Ava täpsem otsing