Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Valitsuskabinet arutab firmade tulumaksu korda

05. juuli 2006, 08:55

Plaani järgi arutab homme valitsuskabinet uut ettevõtete tulumaksu süsteemi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rahandusministri pooldatav mudel, kus ettevõtete tulu maksustataks 10%-lise maksumääraga olenemata sellest, kas kasum on jaotatud või mitte, on teeninud Eesti kaubandus-tööstuskojalt ning tööandjate keskliidult terava kriitika.

“Meie hinnangul vähendaks tulumaksusüsteemi muutmine oluliselt Eesti konkurentsieeliseid võrreldes teiste ELi riikidega ning mõjuks halvavalt majanduse arengule,” seisab nende ühises valitsusele tehtud pöördumises.

Kaubandus-tööstuskoda ja tööandjate keskliit paluvad piirduda vaid minimaalse täiendusega, mille kohaselt vabastataks tütarühingult emaühingule makstavad dividendid tulumaksust.

Nimelt näeb ELi ema-tütarühingu direktiiv ette nõudmise, et juhul, kui mitteresidendist emaühingu osalus Eesti äriühingus on vähemalt kümme protsenti, ei tohi Eesti äriühingut dividendide jaotamise hetkel maksustada. Praegu maksustatakse Eestis äriühinguid just kasumi jaotamise hetkel.

“See lahendus tundub esmapilgul soodne,” möönis rahandusminister Aivar Sõerd. “Kuid kõige suurem risk on see, et löögi alla võivad sattuda kõik olemasolevad maksulepingud ning direktiivid, mis hetkel annavad Eesti ettevõtjatele soodustusi välisriikides,” põhjendas Sõerd, miks seda ettepanekut rakendada ei saaks.

Teiseks kaotab Sõerdi sõnul sel puhul Eesti eelarve kuni 3 miljardit. Suur osa sellest tulust laekuks teistele riikidele.

Eesti peaminister Andrus Ansip on seisukohal, et Eesti võiks jätkata aastal 2009 praegu kehtiva süsteemiga, kohandades seda vaid direktiiviga ja vabastades maksust tütarühingult emaühingule makstavad dividendid.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing