Lidl ostnud juurde 11 krunti

Gert D. Hankewitz 07. juuli 2006, 00:00

Kui eelmise aasta novembris oli igasugust avalikkuse tähelepanu vältiv sakslaste Lidl hõivanud oma tulevaste kaupluste tarbeks 17 poekohta, siis praeguseks on kinnistusregistri andmeil keti usaldusühingule Lidl Eesti kuuluvaid kinnistuid 28.

Poehooneid ehitama pole kett siiski veel hakanud, mistõttu seisavad ostetud hooned-krundid, millest paljud on osavalt konkurendi Säästumarketi poodide läheduses, tühjalt. Mitmes omavalitsuses on Lidli esindajad teatanud, et tahavad hakata kauplusi ehitama korraga üle Eesti, aga alles siis, kui on käes ehitusload. Nende saamine on aga ka siiamaani aastaid kestnud ning võib veel kesta, kuna palju maad, mis säästukett ostnud, on siiani kinnistusraamatu järgi elamumaad, mis sihtotstarbe järgi äritegevuseks ei kõlba. Nii on enne ehituse algust vaja krundid ärimaaks ümber muuta.

Lidli Soome haru juht Antti Tiitola ütles aprillis majanduslehele Kauppalehti, et Balti riikidesse laienemine võetakse ette siis, kui Soome on maksimum 150 poodi ehitatud. Hiljuti avati Soomes sajas Lidli kauplus.

Alates ajast, mil Lidl oma kaubamärgi Eestis registreeris on Soome kaubanduskontsern Roukakesko, kellele kuulub ka Säästumarketite kett, üritanud sakslastele kaikaid kodarasse visata, proovides takistada näiteks Lidli kaubamärgi kasutusele võttu, kuna too sarnaneb liialt Säästumarketi omale. Samas käisid Säästumarketi tegijad omal ajal Saksamaal Lidlit kopeerimas.

Välisministeeriumi 2004. a ülevaade Saksamaa otseinvesteeringutest näitab, et Lidl Eesti OÜ usaldusosanik CE-BeSteiSligungs GMBH tegi Eestisse ligi 130 miljoni kroonise investeeringu. Lidli keti omanik on Euroopa suuruselt seitsmes jaekaubanduskontsern Schwarz Gruppe.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing