Mis maksab beebi?

Liis Ehavere 07. juuli 2006, 00:00

Ühekordseks väljaminekuks tuleb arvestada vähemalt 26 000 krooni, lisaks sellele igakuiselt üha kasvavad pea 4000kroonised kulud.

Oma esiklapse Aksliga ühe kuu kodus olnud Äripäeva Kirjastuse raamatuklubi juht Ülle Ergma, kes kuumal suvepäeval koos pisipojaga Nõmme mändidealust jahedust naudib, pidas vajalikuks mitmed suuremad asjad juba enne lapse sündi valmis osta, et ei peaks beebiga mööda poode jooksma.

Oma valikuid tehes jälgis ta lisaks hinnale asjade praktilisust ja iseenda vajadusi. Läbimõtlemata ostudega on võimalik alati üle maksta. Iga kord ei tasu küll valida kõige odavamat kaupa, kuid ei ole mõtet ka eksklusiivsuse pärast kordi rohkem raha välja käia, sõnab Aksli ema.

Nõmmel elavate Ergmate peres leiab rohket kasutust lapsevanker ning seda valiti eriti hoolikalt: "Väga hea ja praktilise lapsevankri koos lisavarustusega (putukavõrk ja vihmakiled) saime sooduspakkumise ajal 4000 krooniga, kuid on ka 10 000krooniseid lapsevankreid."

Kui mitte arvestada beebi jaoks ostetud asju ja lapseooteaegseid väljaminekuid, oli Üllel üheks esimeseks kuluks peretuba sünnitusmajas - 1000 krooni. Erahaiglas oleksid kulud kordi suuremad.

Kuna Aksel joob rinnapiima, siis puuduvad Üllel kulud lapse lisatoidule, kuid lastele pakutavad toidusegud tooksid lisakulu vähemalt 500 krooni kuus. Kui lapsel on allergiaid ja ta kõike ei talu, läheb toit veelgi kallimaks.

Aksli ema toob välja ka kasvanud kommunaalkulud - suurenenud on vee ja elektri tarbimine. Samuti on paisunud telefoniarved, sest lapsega kodus olles on telefon üks peamisi suhtlusvahendeid.

Kuna Aksel on väike, siis mänguasjade peale vanemad ise raha kulutanud ei ole, siiani on piisanud kingitud leludest. Kuid lapse kasvades peab ema oluliseks arendavate mänguasjade ja raamatute muretsemist.

On ka hulk küsitava väärtusega esemeid, mida võib titale muretseda. Näiteks osta 2800 krooni eest CD-plaadiga sünnieelse muusikakuulamise süsteem Baby Plus. Osta võib kuni 1000kroonise hinnaga mängukeskuseid ja -matte või laulva pissipoti.

Menukaks on saanud beebivalvur, mis annab lapse nutust raadiosaatja abil teada (1200 krooni), lambanahk vankrisse (690 krooni) ja reisivoodi (1600 krooni).

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing