Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pärnu gümnaasiuminoored koguvad raha koerte varjupaigale

Teele Üprus 07. juuli 2006, 00:00

Juunikuu alguses korraldasid Pärnu Leo Klubi noored heategevuskontserdi "Parimale sõbrale", mille tulu läks Pärnu loomade varjupaigale.

Ürituse korraldamise mõtted hakkasid jooksma juba aprillis. Otsuse tegemise hetkest tegeles peakorraldaja Helen Ojamets üritusega iga päev, et kõik sujuks plaanipäraselt.

Ettevõtmine läks korda ning tulemusega jäädi rahule.

50kroonise pileti ostis umbes 250 inimest ning elektri- ja tehnikatasu mahaarvestatud, saadi piletisummast koerte varjupaigale umbes 4000 krooni. Lisaks tõid tulu loteriid ja annetused: 2226 krooni.

Leo Klubile oli see esimene suur katsumus, kuna tegemist on väga noore klubiga. Ürituse toimumispaigaks saadi Pärnu kontserdimaja tingimusel, et elektri ja tehnika eest tasutakse ise. Renti ei pidanud maksma.

Õhtujuhi saamisega oli pisut probleeme, kuna soovitud näitlejad olid sel ajal Eesti teatri suvepäevadel. Õnneks Mart Sander leidis aega ja ta suutis oma ülesandega ideaalselt toime tulla. Küll aga polnud äraütlemisi esinejate seas. Kõik kolm kutsutut - Kognito, Elav Legend, Casus Belli - tulid ka kohale. Esinejad leiti enamjaolt tuttavate kaudu - keegi teadis kedagi, tehti kõne või kirjutati meil ning vastused olid positiivsed. Reklaamiks valmistasid noored plakatid ja flaierid, raadiojaamadele ja ajalehtedele saadeti pressiteated.

Sponsorite leidmiseks saadeti üle Eesti ettevõtetele mitusada kirja. Vastus ja nõusolek sponsoreerimiseks saadi neist kolmeteistkümnelt, mida korraldajad peavad heaks tulemuseks. Rahalist toetust ei andnud keegi, kuid neilt saadi loosilaudadesse nänni, mida loterii ostnud inimesed endale said. Sponsorite otsimise raskuse kohta ütleb Helen Ojamets: "Eks iga asi tuleb raskelt ning niisama ei taha keegi sulle midagi anda. Kuid oli ka positiivseid üllatusi, kui läksin Apollo raamatupoodi ja mulle sealt ilma garantiita kaks kotitäit raamatuid anti."

Linnavalitsus on edaspidi lubanud kasutada Rüütli platsi, mida augustis arvatavasti tehaksegi. Helen arvas, et tema peas on liikumas mõte teha heategevuslik projekt iga-aastaseks loomade toetuseks, sest need loomad vajavad abi.

Peale loomade aitamise käisid klubiliikmed kevadel metsas puid tegemas ning sügisel korjasid nii-öelda õunauputuses olevatest aedadest õunu ja viisid need lasteaedadesse, lastekodudesse ja eakatele.

Leo Klubi on heategevuslik organisatsioon, mis tegutseb üle kogu maailma. Eestis on selliseid klubisid viis. Pärnu Leo Klubi asutati neljandana, ametlik kinnitus saadi selle aasta veebruaris, tegutsema hakati juba möödunud suve lõpus. Praegu on klubi suurim eesmärk teha loomadel elu varjupaigas võimalikult heaks.

Klubis on ligi 20 liiget, kelle hulgast on valitud ka klubi president ja asepresident. Klubis pole suhtumist, et president istub suurel toolil laua otsas ja lööb haamriga vastu lauda. Kõik on võrdsed.

Arvan, et erilist nippi ei olegi, millega võiks saada kuulsusi heategevuslikele üritustele esinema. Kellel on see loomavärk südames, tuleb kohe hea meelega mängima ja loomi toetama, keda see aga ei huvita, ei tule kunagi välja.

Meile läks koerte asi väga hinge ning olime kohe nõus. Tegemist oli meie esimese heategevuskontsertiga, kuna varem pole lihtsalt kutsutud.

Kui on tegemist heategevusliku üritusega, siis on meie bänd alati nõus osa võtma. Olgu heategevus suunatud siis loomadele, vanuritele või katastroofis kannatanutele. Ei olegi mingit kindlat nippi, et saada kuulsusi üritusele esinema. Kõik oleneb bändist.

Oleme noor bänd, seega pole varem saanud selliseid kutseid, aga edaspidi kavatseme kõik vastu võtta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing