Tartu kutsub kõiki Hansapäevadele

Katrin Mesilane 07. juuli 2006, 00:00

Oma rahvuskultuuri, kunsti, muusika, teatri ja tantsu toovad Hansapäevade ajal Tartusse võro, kihnu ja seto, läti, soome, norra, vene, poola, ukraina, gruusia, armeenia, aserbaidžaani, tšuvaši, usbeki, tatari, india, ungari, belgia, itaalia, hispaania ja portugali rahvuste esindajad.

Keskaegse festivali eksootilised vaatemängud, mis toimuvad nii päeval kui öösel, algavad suurejoonelise avatseremooniaga Raekoja platsil.

Järgnevate päevade jooksul saavad külalised osa rongkäikudest, tuleetendustest, kesköisest rüütliturniirist ja "Carmeni" etendusest Toomemäel, Karnevaliööst ja Muinasjutupäevast Tartu südalinnas ning Tokyo Philharmonic Choruse kontserdist Jaani kirikus.

Raekoja platsil on nende päevade jooksul võimalik nautida maskide ja karaktertantsu ning Mozarti etendusi.

Jõelinnas saab kuulata antiikkreeka filosoofe, külastada muusade kunstiõue ning osaleda paadislaalomil.

Jaani linnas saab osaleda meistriklassides.

Lastelinnas ootavad indiaani pesad, haldjad ja nõiakesed.

Raelinnas avaneb võimalus nautida Egiptuse, Maroko ja Nuubia tantse ning osaleda jõukatsumisel Eesti naiste suusakoondisega.

Maalinnas ootavad külastajaid meetuba, maalammaste õu ning sigade ja hobuste hoov.

Emajõel on paadi- ja laevasõidud, jõesaunad, kümbluskoda, uhkeid sõite teeb hansalodi.

Hansalaadal müüakse eksootilist käsitööd, idamaistest looduskivimitest ehteid, käsitsi valmistatud seepi, sepiseid, restaureeritud talumööblit, punutisi, looduslikest ja keraamilistest materjalidest tooteid. Esindatud on Vene, Iiri, Itaalia, Prantsuse, Gruusia ja Armeenia rahvusköögid, osta saab eksootilisi puuvilju, linnulihatooteid, idamaiseid maiustusi, vürtse ja maitsetaimi.

Eksootilised hansapäevad tähendavad ka uute asjade õppimist.

Maalinnas saab Eesti tarkadelt õpetust taimedega ravitsemise ja loitsimise kohta, vildimeistrid näitavad nõelviltimise tehnikaid ja pilliroomeistrid roopillide valmistamist, saab vokil ja kedervarrega kedrata, punuda näpunööri ja teha linatöid.

Antoniuse õues õpitakse meisterdama haldjatiibu, modelleerima skulptuure, proovima nahatrükki ja vitraaživalmistamist.

Hansapäevade aegu on võimalik tutvuda keskaegse Tartu, Jaani kiriku ja raega, samas saab mediteerida Tiibeti vihmapilli, kellade ja šamaanitrummi saatel ning võtta osa patukustutusrännakutest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing