Venemaa kahekordistab alkoholiaktsiisi

07. juuli 2006, 14:42

Uue aktsiisiarvestussüsteemi tõttu kallineb alkohol Venemaal uuest aastast ligi kaks korda, kirjutab PM-online.

Venemaa riigiduuma eelarvekomitee võttis 2007. aastaks vastu uue aktsiisiarvestuse süsteemi alkoholile, sigarettidele ja etüülalkoholil põhinevatele värvidele-lakkidele. Suurem osa alkoholist kallineb seetõttu kaks korda.
Aktsiisisüsteem muutub Venemaal pea igal aastal ning põhjustab tuliseid vaidlusi rahandusministeeriumi, duumasaadikute ja alkoholitootjate vahel, kirjutab ajaleht Vremja Novostei.

Uute seaduste kohaselt hakkab alkohol Venemaal tulevikus sõltumata kangusest käima ühesuguse aktsiisiarvestuse alla. Erand tehakse vaid naturaalveinidele.

Uus alkoholiaktsiis hakkab maksma 162 rubla. See tähendab, et näiteks viinatootjaid uus aktsiisisüsteem peaaegu ei puudutagi, sest juba praegu on liitri piirituse aktsiisimaks 159 rubla.

Küll aga tõusevad kaks korda nende alkoholimarkide hinnad, mille kangus algab üheksast alkoholiprotsendist. Neile toodetele kehtis sel aastal veel 83rublane alkoholiaktsiis.

Eelarvekomitee vaatas üle ka tubakatoodete aktsiisid, kusjuures filtrita sigarettide ja paberosside aktsiise otsustati isegi langetada - 65 rublalt 60-le rublale 1000 tüki pealt.

Filtriga sigarettide määra kergitati sama koguse pealt 115 rublale.

Parlamendi uue aktsiisipoliitika tõttu kannatavad ka etüülalkoholil põhinevate lakkide ja värvide tootjad. 2007. aastast kaotavad nad aktsiisisoodustuse ning peavad kõigile tootmisliinidele paigutama alkoholimõõdikud.

Esialgu otsustati jätta soodustused alles parfümeeria ja tualettvee tootjatele, kui toodete maht jääb alla 100 milliliitri.
Ajakirjanduse andmetel palus osa riigiduuma saadikutest eelarvekomiteel kaotada ka need soodustused.

Nõudmise vastu seisis aga resoluutselt rahandusministeerium, kuna sel juhul tuleks igale tuhandeist parfüümidest ja tualettveemarkidest eraldi dokumentatsioon koostada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing