Käibehoiatus saatis AMD aktsia langusesse

Lauri Matsulevitsh 10. juuli 2006, 00:00

Esialgsetel andmetel kukkus AMD teise kvartali müük eelmise kvartaliga võrreldes 9%, 1,22 miljardi dollarini (15 miljardi kroonini). Kasumiootusi AMD ei täpsustanud. Analüütikud ootasid, et AMD saab 1,31 miljardi dollarilise (16 miljardi kroonise) käibe juures 28 senti kasumit aktsia kohta.

AMD-le andis löögi Inteli lubadus alandada hindu kuni 60%. Selle peale tühistasid arvutitootjad tellimusi, et oodata odavamate komponentide müükitulekut.

Intelil on pingutamiseks ka põhjust, sest esimest korda nelja aasta jooksul kukkus firma osakaal protsessoriturul eelmisel aastal alla 80%. AMD käibehoiatus aga näitab, et Inteli jõupingutused hakkavad vilja kandma.

"Intelil on tooteportfelli tulemas uuendusi ning ta tegi korraliku allahindluse lauaarvuti- ja mobiiliprotsessoritele," kommenteeris Bloombergile American Technology Researchi analüütik Doug Freeman. Nii AMD-le kui ka Intelile annab analüütik praegu "osta"-soovituse. "Suur allahindlus varastas natuke AMD turuosa," lisas ta.

"Hinnasõda Inteli ja AMD vahel kogub hoogu," sõnas Jefferies & Co analüütik John Lau. "See avaldab samasugust mõju mõlemale firmale."

AMD aktsia langes reedel 1,13%, 23,56 dollarini. Tulemused teatab firma 20. juulil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:07
Otsi:

Ava täpsem otsing