Tallinna Ülikool müüb aktiivselt kinnisvara

Ralf-Martin Soe 10. juuli 2006, 00:00

"Meil sai valmis uus koolihoone Narva maantee campus'es ning geoloogia instituut kolis sinna. Seetõttu instituudi hooned Tedre ja Kevade tänaval vabanesid ning nüüd tuleb need müüa, et saada raha uue maja ehituskulude katteks," rääkis Tallinna Ülikooli kinnisvaraosakonna juhataja Tiit Villig.

Avalikul enampakkumisel müüakse kinnistud Kevade tänaval alghinnaga 11 miljonit krooni ning Tedre tänaval alghinnaga 6 miljonit krooni.

Viimase kahe aasta jooksul on müüdud ka Viru ristmikul asuv kasvatusteaduskonna maja, Lasnamäel asuv ühiselamu ning koos Tallinna Tehnikaülikooliga Estonia puiestee kinnistu.

Uue 9000ruutmeetrise maja hinnaks kujunes koos sisustusega 125 miljonit krooni. Kinnisvara müügiga on viimase kahe aasta jooksul teenitud 78 miljonit ning praegu on laenukoormus 55 miljonit krooni.

Villigi sõnul on Tallinna Ülikool rentinud ka vanu maju, need kulud on olnud paaril eelneval aastal umbes 25 miljonit aastas. Kuna riigi panus on olnud väike, ligi 2 miljonit aastas, siis on ülikool kasutanud hoonete müügist saadud raha, rääkis Villing.

Veel plaanib Tallinna Ülikool uue hoone ehitamist Kotka tänavale, Rüütli ja Valge tänava hoonete remonti, Vilmsi tänavale uusi korterelamuid ning ülikooli hoonete jätkuvat renoveerimist.

Pärnu maantee ühiselamu läheb haridusministeeriumile tagasi ning ministeeriumilt saadakse vahetustehinguga Kotka tänava endise tehnikakutsekooli hooned, kuhu Tallinna Ülikool planeerib uut maja, rääkis Villig.

Uude hoonesse minek tähendab ka rendikoormuse vähenemist. Praegu renditakse Tallinnalt Lai tänav 13 ruume kultuuriteaduskonnale, mis kunagi planeeritakse Kotka tänavale ümber kolida. Lisaks hakatakse Tallinna Tehnikaülikoolilt rentima ruume Balti Filmi- ja Meediakolledži jaoks ning rendileping on ka Regati 1 kehakultuuriteaduskonna ruumide kasutamiseks.

"Tallinna Tehnikaülikool on kuue aasta jooksul võõrandanud üheksa kinnistut. Võib öelda, et võõrandamisprotsess on nüüdseks läbi, alates sellest aastast pole me enam ühtegi maja müünud ega plaani ka," ütles Tallinna Tehnikaülikooli ehitusosakonna kinnisvaratalituse juhataja Rein Järva. Tema sõnul on kinnisvara müüdud eesmärgiga koondada kogu tegevus Mustamäele.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:07
Otsi:

Ava täpsem otsing