Maailma suurima alumiiniumitootja kasum kasvas 62 protsenti

11. juuli 2006, 09:27

Maailma suurima alumiiniumitootja Alcoa teise kvartali kasum kasvas 62 protsenti, rekordilise 744 mln dollarini (9,1 mld kroonini), vahendab Bloomberg.

Aktsia hind langes 0,42 protsenti, 33,41 dollarini. Tulemused avaldati börsi sulgemise järel. Aktsia hind kukkus järelkauplemisel 4,2 protsenti, 32 dollarini.

Alcoa kasum aktsia kohta kasvas 52 USA sendilt 85-ni. Ettevõtte käive kasvas 19 protsenti, 7,96 miljardi dollarini. Tulemustes sisaldub 35 mln dollari ehk 4 USA sendine erakorraline kulu aktsia kohta. Kulu on seotud uue USA töötajatega sõlmitud lepinguga ja streigiks valmistumisega – mida ei toimunud.

Alcoa sulatusahjudest müüdud alumiiniumi hind kasvas kvartalis keskmiselt 38 protsenti. Nõudlus alumiiniumi järele kasvas lennukitööstuses, ehitusmaterjalide tööstuses ja purkide valmistamisel.

Alcoa aktsia hüppas mais kahe aasta kõrgemale tasemele, kuna eeldati, et ettevõtet soovitakse üle võtta. Alcoa juhatuse esimees Alain Belda ütles, et temaga pole keegi ülevõtmisläbirääkimisi pidanud. Ta lisas, et rekordkasumit pole enam oodata.

'Käibenumber tuli väheke kehvemapoolne, arvestades üllatavalt tugevat nõudlust autotööstuses, lennukitööstuses ja teistes sektorites,' ütles Dover Managementi analüüsidirektor Christopher Wolfe.

Analüütikud ootasid Alcoalt 8,01 mld dollarilist käivet.

Charles Bradford Soleil Securitiesest ütles, et nad ootasid 85 sendist kasumit aktsia kohta, arvestades nelja USA sendise tööjõulepingu kuluga.

'Alcoa aktsia langus peegeldab seda, et nad täitsid vaid prognoosi või jäid kergelt täitmisega hätta,' ütles KeyBanki analüütik Kirk Schmitt. 'Belda kommentaar, et Alcoale pole ülevõtjad lähenenud tähendab seda, et selle ootuses aktsia ostjad on pettunud.'

Alcoa alumiiniumitoodang kasvas 1,7 protsenti, 882 000 tonnini.

'Nõudlus alumiiniumi järele on väga tugev,' ütles Belda. 'Hiinal on tarvis rohkem alumiiniumi, kui pakutakse. Ma usun, et selline olukord jätkub 2006, 2007 ja tõenäoliselt 2008. aastal. Ma ei näe siin pildi muutumist.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing