Microsoft lõpetas vana Windowsi toetamise

11. juuli 2006, 13:01

Tarkvaragigant Microsoft lõpetab tänasest operatsioonisüsteemi Windows 98 toetamise ning soovitab umbes 70 miljonil kasutajal üle minna uuele tarkvarale.

Alates tänasest ei anna Microsoft enam telefoni teel klientidele abi Windows 98 puutuvate probleemide kohta ega tooda süsteemi jaoks ka enam turvauuendusi, vahendab BBC uudist Postimees online.

Lisaks Windows 98le puudutab otsus ka selliste operatsioonisüsteemide nagu Windows 98 Second Edition ja Windows Millenium Edition kasutajaid.

Võimalike arvutiviiruste vältimiseks soovitab tarkvarafirma Windows 98 kasutajatel osta mõni uuem operatsioonisüsteem nagu näiteks Windows XP. Algselt kavatses Microsoft Windows 98 toetamise lõpetada juba 2003. aastal, kuid loobus sellest klientidelt tulnud ägedate protestide tõttu. Operatsioonisüsteemi kasutavad veel peamiselt paljud kodukasutajad ning väiksemad ja viletsamal järjel ettevõtted.

Soome e-turbefirma F-Secure spetsialist Mikko Hypponen ütles, et tegelikkuses ei ole Windows 98 kasutajad väga ohustatud, kuna mitmed uuemad arvutiviirused lihtsalt ei tööta vanematel operatsioonisüsteemidel.

'Kui te siiski tahate 98 puhul ennast täiesti turvaliselt tunda, siis ärge minge internetti,' ütles Hypponen.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing