EPL: Tartu-Pihkva laevaliinil uus lootus

12. juuli 2006, 08:31

Majandusministeerium on võtnud oma südameasjaks viia ellu ärimees Rein Kilgile kuuluva Tartu Sadama kava avada Tartu ja Pihkva vahel laevaliin.

Majandusminister Edgar Savisaar kirjutas 30. juunil Vene transpordiministrile Igor Levitinile saadetud kirjas, et Eesti on valmis alustama laevaliiklust Peipsi ääres asuva Praaga küla ja Pihkva või Strožinetsi sadama vahel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Savisaar palus kirjas Levitinilt ajakava, millal oleks võimalik sadamate vahel navigeerimist alustada, ning kiitis Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve vesikonnas laevaliikluse arendamiseks 2002. aastal sõlmitud Eesti-Vene kokkulepet.

Laaksaare-Piirissaare ja Tartu-Piirissaare laevaliine opereeriva Tartu Sadama omanik Rein Kilk ütles, et Tartu-Pihkva liini avamise kava on kümme aastat hautud ja sellega poliitilisel tasemel tegeldud, aga ministeerium on just viimasel ajal asunud probleemi tõsisemalt lahendama. “Eesti poolel praegu takistusi pole, küll aga on Vene poolel takistused, mida ei saa erafirma lahendada,” ütles Kilk.

2002. aastal sõlmitud Eesti-Vene kokkuleppe kohaselt kooskõlastavad mõlemad pooled sadamate ja sildumiskohtade loetelu, kuhu on lubatud siseneda teise lepingupoole laevadel.

“Esialgu ei oleks tegemist regulaarreisidega, vaid tellimusreisidega. Pikemas perspektiivis tuleks aga kindlasti kõne alla regulaarse laevaliini avamine Eesti ja Vene vastavate sadamate vahel,” ütles majandusministeeriumi peaspetsialist Gerli Koppel.

Kilgi idee on avada huvireisijatele mõeldud regulaarliin, mille tarbeks ostetaks ka uus laev. Laev hakkaks liikuma õhtul, marsruut kulgeks mööda Emajõge Peipsi järvele, Piirissaarest mööda. Mööda Velikaja jõge sõites jõuaks laev hommikuks Pihkvasse ja tuleks õhtul tagasi. Kokku oleks trass umbes 150 kilomeetrit pikk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing