PM: Kuus Eesti meest kümnest elab pensionipõlveni

12. juuli 2006, 08:22

Õnnetustest ja ületöötamisest puretud Eesti mehe eluiga jääb praegu niivõrd lühikeseks, et tõotatud muretut pensionipõlve näeb vaid kuus meest kümnest.

Tartu Ülikooli õppejõud, rahvastikuteadlane Mare Ainsaar märkis, et see statistilise keskmisena saadud prognoos on tehtud varasemate aastate suremuse andmete põhjal, kirjutab Postimees.

Ilmselt kujuneb praegu 30ndais-40ndais inimeste eluiga umbes selliseks või pisut pikemaks. Noorematel aga on juba lootust, et paranev elukvaliteet toob ka elueale pikendust.

Eesti naistest on statistika järgi lootust elada pensionieani 85 protsendil, meestest 58-l. Meeste pensioniiga on praegu 63 eluaastat ja naistel kasvab see lähiaastatega samuti 63ni.

«Meeste madal keskmine eluiga tuleb sellest, et 30ndad ja 40ndad eluaastad on Eesti mehele kõige ohtlikumad,» lausus Ainsaar. «Kui need üle elada, siis 50. sünnipäeva tähistaval mehel on suur tõenäosus elada pensionieani või üle sellegi.» Ohtlikud on need aastad suure suremuse tõttu õnnetustes ja enesetappude hulga pärast.

Eelmisel nädalal pillas peaminister Andrus Ansip valitsuse pressikonverentsil lause, et paarikümne aastaga tõuseb pensioniiga vähemalt 67. eluaastani.

Sotsiaalministeeriumi pensionispetsialist Vilja Kuzmin lausus, et Eestis on pensioniiga üks Euroopa madalamaid, aga ka keskmine eluiga Balti riikides on üks Euroopa lühemaid.

Praegu täiskasvanud meestest on oma 65 sünnipäevaks elus umbes 85% ja 70.sünnipäevaks 47%. Praegu täiskasvanud naistest umbes 85% peavad oma 65. sünnipäeva ja 79% ka 70. sünnipäeva.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing