Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mihkelson tegi uurimisvisiidid Poola ja Gruusiasse

Gert D. Hankewitz 14. juuli 2006, 10:58

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees ja Marko Mihkelson lõpetas neli päeva väldanud uurimismissiooni Poola ja Gruusiasse.

Varssavis kohtus Mihkelson asevälisminister Rafal Wisniewski, asemajandusministri Piotr Naimski, presidendi välisnõuniku Andrzej Krawczyki, Seimi majanduskomisjoni esimehe Maks Kraczkowski, Poola elektrivõrkude asepresidendi Pawel Urbanski, Poola rahvusliku gaasikompanii asepresidendi Zenon Kuchciaki ning Seimi ja Senati liikmetega.

Gruusia pealinnas kohtus Mihkelson oma raporti ettevalmistamiseks energeetikaminister Nika Gilauri, majandusminister Irakli Chogovadze, asevälisminister Nikoloz Nathbiladze, Gruusia Rahvusvahelise Gaasikorporatsiooni presidendi David Ingorokva, rahvusliku kompanii Gruusia Nafta peadirektori Vano Nakaidze, Gruusia rahvusliku energiaregulaatori juhi George Tavadze ja teiste ametiisikutega.

„Kohtumised Poolas ja Gruusias andsid väga hea ülevaate nende riikide vaatest energiajulgeolekule, mis kahtlemata on väärtuslik informatsioon raporti koostamiseks,” ütles Mihkelson.

Selle aasta märtsis ENPA poliitikakomitee poolt raportööriks valitud Mihkelson kavatseb veel selle aasta lõpuks esitada resolutsiooni ja soovituste eelnõu teemal „Oht energiatarnete kasutamiseks poliitilise survevahendina”.

Tuleval teisipäeval on Marko Mihkelsonil raporti ettevalmistamiseks kohtumised OPECi peakorteris Viinis. Enne raporti valmimist peaks uurimismissioon viima Mihkelsoni veel ka Ukrainasse ja Venemaale.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing