Börsikommentaar: Tallinki aktsionäridel on võimalus oma usku ettevõttesse taas kinnitada

17. juuli 2006, 08:54

Tallinki aktsionäridel avanes harukordne võimalus oma usku ettevõttesse taas kinnitada.

Eriti käib see nende kohta, kes enne Tallinki börsiletulekut polnud rahul, et liiga vähe aktsiaid saadi võrreldes märgitud summadega.

Reedel maksis Tallinki aktsia 58,99 krooni, uusi aktsiad saab märkida 55 krooniga. Selleks peab olema 24. juuli seisuga aktsiaraamatus Tallinki aktsionärina kirjas.

Tallink hoolitseb selle eest, et inimesed puhkustehooajal raha ära ei tarbiks, vaid peaksid keset suve midagi investeerima. Kaudselt võib see suisa aidata kaasa Eesti eurole üleminekule.

Aktsionärid on pandud halva valiku ette. Enne börsiletulekut Tallinki emissioonist aktsiaid märkinud ja siiani hoidvad investorid istuvad aktsiaga soliidses kahjumis. Nüüd tahab ettevõte veel raha juurde ehk varasemat kahjumlikku investeeringut tuleks suurendada. Võib-olla pöördub see kasumlikuks, võib-olla mitte. Igatahes tuleks panust suurendada, kuigi riskantsuse mõttes ei pruugi see mõistlik olla.

Kuid need aktsionärid, kes aktsiaid juurde ei märgi, satuvad ebasoodsasse olukorda. Mittemärkijate osalus ettevõttes lahjeneb nagu supp, kui sinna vett juurde valatakse.

Emissiooniga lisandub 136,5 mln Tallinki aktsiale 28,3 mln uut aktsiat, mistõttu praeguste aktsionäride supp lahjeneb uute aktsiate juurdetulekuga 17,2 protsendi võrra.

Reede õhtul avaldas Tallink majandusaasta kolmanda kvartali tulemused. Ettevõtte kasum kukkus 44 protsenti, 76,5 mln kroonini. Käive kasvas samas 22 protsenti, 1,26 miljardi kroonini.

Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind ütles Äripäevale, et aktsionäridel on võimalus veel viimaste põhjade juures aktsiaid juurde osta.

Paraku on Tallink joonistanud üha madalamaid põhju ja viimased põhjad ei pruugi jääda viimasteks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing