Eesti osanikud said Skype'i müügist 1,6 miljardit krooni (täiendatud)

Gert D. Hankewitz 18. juuli 2006, 11:43

Endised Skype’i eestlastest omanikud Toivo Annus, Jaan Tallinn, Ahti Heinla ning Priit Kasesalu teenisid firma müügist eBay"le pea 1,6 mld krooni.

Eelmise aasta septembri keskpaigas, kui uudis Skype’i müügist eBay’le 33 miljardi krooni eest levis nagu kulutuli, ei tahtnud keegi öelda, mis summa sellest said neli eestlasest kamraadi, kes praeguseks üle 100 miljoni kasutajaga internetitelefoni tarkvara loomisel suurt rolli mängisid.

Annusele, Tallinnale, Heinlale ning Kasesalule kuuluva ning tarkvaralahendusi pakkuva osaühingu Ambient Sound Investmenti (ASI) eelmise aasta majandusaruannet sirvides on aga märgata ilutsemas kirja, mis viitab, et mehed teenisid firma müügi pealt 1,579 miljardit krooni. Samas oli mainitud ka ettevõtte kasum, mis oli kokku pea 1,7 miljardit krooni, millest omakorda maksti 16 miljonit osanikele dividende nii, et iga mees sai 4 miljonit krooni.

ASI juhatuse esimees Toivo Annus oli asja kommenteerides napisõnaline ning vastas vaid, et majandusaastaaruande info käibe, osanike, kasumi jaotuse ja varade kohta on korrektne. Küsimusele mida saadud 1,6 miljardi krooniga täpsemalt tehakse jättis Annus vastamata, kuna kiirustas firma pressiesindaja Keiu Heinpalju sõnul komandeeringuks valmistuma. Teised osanikud Heinpalu sõnul valmis rääkima ei olnud.

Peale Skype"i müüki on ASI tegelenud mitmete firmade ostmisega. Selle aasta märtsis osteti osalus 25 miljoni krooni eest pooljuhtlüliteid tootvast Tartu ettevõttest Clifton. Kuu hiljem omandas ASI enamusosaluse GPS-tehnoloogiat tootvas Eesti ettevõttes Oskando. Maikuus ostsid ASI omanikud ka kolmandiku raadiosidetehnoloogiat arendavast firmast Modesat Communications, mille eest käidi välja 7,8 miljonit krooni.
<pilt2#fotod/Inimesed/Inimesed_A/Toivo Annus3_julia_183954.jpg#600#401#ASI juhatuse esimees Toivo Annus>

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing