Skype'i loojad ostsid Leedu firma

18. juuli 2006, 09:34

Eesti investeerijad, sh Skype acute;i asutajad, ostsid enamusosaluse Leedu tehnoloogiafirmas Connecty, mis pakub seadmete kaugjälgimis- ja juhtimistooteid.

Skype"i nelja eestlasest kaasasutaja poolt loodud Ambient Sound Investmentsile (ASI) kuulub nüüd 30 protsenti Leedu ettevõttest ning Eesti päritolu investeerimisfirmale InnoCap 25 protsenti. Ülejäänud Connecty osakud kuuluvad ettevõtte kahele leedulasest kaasasutajale ja ühele sealsele erainvestorile. Tehingu suurust osapooled ei avalikusta.

'Peamiselt hõlmab telemeetria eemalasuvate seadmete jälgimist ja juhtimist,' ütles Connecty kaasasutaja ja tegevjuht Donatas Malinauskas. 'Meie puhul tähendab see nähtamatu ühenduse loomist päriselu ja virtuaalse maailma vahel, sest just seal tehakse palju tühja tööd. Me ei peaks raiskama aega füüsilisele kohaleminekule, et võtta veenäit, kontrollida ventilatsioonisüsteemi, või sõita joogiautomaadi juurde, et teada, kas sinna peaks koolapurke juurde panema. Connecty tehnoloogia kogub vajalikud andmeid automaatselt.'

Taoline tehnoloogia hoiab kokku aega ning hooldus- ja paranduskulusid näiteks logistika- ja transporditööstuses, põllumajanduses, hoonehalduses ja kommunaalteenuste vallas.

Tänavu tarnis Connecty kaugjälgimis- ja juhtimissüsteemi Leedu suurimale kinnisvaraarendusprojektile Vilnius Vartai. Süsteem koosneb rohkem kui 900 arvestist, mis mõõdavad vee- ja soojatarbimist, hõlbustavad andmete analüüsi ning rikete kõrvaldamist. Selle asemel, et saata inimene kontrollima mõõturite ja arvestite näitu, hangib Connecty kaugjälgimis- ja juhtimissüsteem vajalikud andmed ühe hetkega automaatselt.

Äsjased investeeringud võimaldavad Connectyl arendada uusi tooteid ning tugevdada oma positsiooni Leedu turul. Ühtlasi alustab Connecty koostööd Eesti ettevõttega Oskando, mis kuulub samuti ASI investeerimisportfelli. Oskando tegeleb sõidukitele mõeldud mugavus-, turva- ja jälgimisseadmete loomise ja müügiga.

'Connecty tugevuseks on tarkvara, mida saab siduda meie seadmetega,' ütles Oskando tegevjuht Indrek Hirvlaan. 'Üheskoos saame me varjata andmete liikumise ja seadmete ühilduvuse keerukust. See tähendab, et meie partnerid ja kliendid kogu Euroopas saavad elegantse lahenduse, mis lihtsalt töötab.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing