Itaalias vabastati üle saja poolakast orja

20. juuli 2006, 10:36

Itaalia ja Poola politsei ühisoperatsioonis päästeti 113 poolakat, kes sattusid Itaaliasse tasuvat farmitööd lubanud kuulutuste peale, vahendas Eesti Päevaleht.

Tegelikkuses ootas poolakaid nüüdisaegne koonduslaager. 15tunniste tööpäevade juures said nad ametlikult palka vähem kui euro tunnis. Toiduks anti orjadele vaid vett ja leiba, mille hind, nagu ka üür, töötasust maha arvestati. Lisaks tuli poolakail tasuda loendamatult trahve, näiteks haigestumine oli karistatav 20 euroga. Nii jäid tööliste palgasaldod laagri pidajate hinnangul pigem isegi miinusesse.

Veel enne Poolast lahkumist olid ohvrid maksnud värbajale 900 eurot vahendustasu. Orjad elasid tubades, kus puudus nii valgustus kui ka küte ning magamisasemeks oli vaid põrand. Põgenemast takistasid neid relvastatud valvurid, kes nii peksid kui ka vägistasid oma ohvreid.

'Kutsuda sellist olukorda ebahumaanseks poleks õige,' ütles Itaalia karabinjeeride maffiavastase võitluse juht Piero Grasso ajakirjanikele. 'Me räägime tingimustest, mis meenutavad koonduslaagri omi.'

Politseil õnnestus arreteerida 20 orjapidajat, seitse kahtlusalust on siiani vabaduses. Uurijad usuvad, et sama kurjategijate jõugu ohvriks võib olla langenud kuni tuhat inimest. Arvatavasti õnnestus orjapidajatel teenida poolakate pealt mitusada tuhat eurot.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing