Keskkonnaministeerium hakkab koostama riigi jäätmekava

20. juuli 2006, 13:41

Valitsus kiitis täna heaks riigi uue jäätmekava koostamise aastateks 2008-2013, teatas keskkonnaministeerium.

Jäätmekava on suunatud nii elanikele ja ettevõtjatele kui ka maakondadele ja valdadele ning see peaks korrastama jäätmehoolduse tervise, vara ja keskkonna kaitseks vajalikule tasemele.

'Riigi jäätmekava peamiseks eesmärgiks on märgatavalt laiendada jäätmete taaskasutust, et seeläbi vähendada prügilatesse sattuvate jäätmekoguste hulka,' ütles Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek. Vähendada tuleb ka illegaalset jäätmekäitlust.

Suureks probleemiks on üldine jäätmete mahu kasv. Eestis tekib aastas elaniku kohta 14 tonni jäätmeid, mis on Euroopa suuremaid näitajaid. Olmejäätmed moodustavad sellest vaid 3%, peamise osa annab põlevkivisektor.

'Viimase 15 aastaga on jäätmehooldus Eestis küll kiiresti arenenud, kuid kõrgemast euroopalikust jäätmekäitluse tasemest oleme siiski veel kaugel,' hindas Eek. 'Näiteks tulevikus ei tohi sellist segaprügi, nagu praegu Eestis ladestatakse, prügilatesse üldse viia.'

Riigi jäätmekava koostamist koordineerib keskkonnaministeerium. Jäätmekava tuleb valitsusele esitada 2007. a novembriks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing