Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ligi 300 noort alustab täna töömalevas

20. juuli 2006, 10:03

Täna algab läbi aegade suurim Lõuna prefektuuri organiseeritud töömalev, kus osaleb kokku 260 noort vanuses 14–18 aastat, vahendab Postimees online.

Rühmad asuvad tööle Tartus, Alatskivil, Kõrvekülas, Kuustel, Nõos, Puhjas ja Elvas ning üks rühm Valgas ja teine Jõgevamaal.

Noored osalevad põhiliselt kohalike omavalitsuste korraldatud haljastustöödel.

Seekordseteks koostööpartneriteks on AS Sangla Turvas, Juhani puukool, RMK, raadio Tartu FM ning malevlaste kokkutuleku auhinnad on välja pannud JYSK ja Clipson.

Osalejaile makstakse ajatöö eest ja töötatakse neli tundi päevas.

Ülejäänud osa ajast kulub noorte tööhõivealaste teadmiste täiendamiseks, sotsiaalsete oskuste arendamiseks ja kokkutuleku isetegevusliku kava ettevalmistamiseks.

Lõuna prefektuuri preventsioonitalituse spetsialisti Ly Brikkeli sõnul on taolised laagrid olulised, sest aitavad noortel leida motivatsiooni töötamiseks ja oma vaba aja iseseisvaks sisustamiseks. «Töötubades arutletakse edasiste kutsevalikuvõimaluste üle ning arendatakse meeskonnatöö oskusi,» ütles Brikkel.

Rühmas on keskmiselt 30 liiget, kuid populaarsemais rühmades nagu Alatskivi, Valga ja Elva rühm, on laagrilisi rohkem. Kuustel tegutseb ka rahvusvaheline rühm, kuhu kuulub 13 eesti ja 17 välismaist noort.

Malev lõpeb 28.-29. juulil Alatskivil toimuva keskajateemalise malevakokkutulekuga.

Lõuna prefektuur on malevaid korraldanud juba 2002. aastast. Eelmine malev lõppes eile.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing