Ameeriklaste invasioon Haapsallu

Ardo Kalda 21. juuli 2006, 00:00

Nagu ikka, olid lossihoovis väljas nii uued kui ka vanad Ameerika autotööstuse pärlid. Ürituse peakorraldaja Karol Kikkase teatel oli seekord rahva ees väljas 67 eksponaati. Samuti lisas Kikkas, et hüpe näidatavate autode arvus toimus eelmisel aastal ja tegelikult on see number ka lagi, rohkem Haapsalu lossihoovi ei mahu. Huvilised said lisaks pileti eest nähtavatele autodele kaeda ka ümber lossihoovi telkivate Ameerika autode omanike silmaterasid.

Külastajaid oli seekord üle viie tuhande. Oma osa mängis kindlasti ka Lordi kontsert, mille eel oli korraldaja sunnitud koguni piletimüügi lõpetama, et kindlustada näituseeksponaatide turvalisus. Küll olid autod kahjuks väga tolmused, mille põhjustas lossihoovi äsjane teederemont ja sealt tuulega lendu läinud tolm.

Iga-aastase traditsioonina valiti ka näituse ilusaim auto, milleks seekord osutus soomlase Mika Vesalaineni 1960. aasta Chevrolet Impala.

Kikkase hinnangul polnud tegemist ürituse absoluutse laega, vaid alati püütakse järgmisel aastal paremini teha. Mehe kindel soov on traditsiooni jätkata ja olla endiselt Baltikumi kõige suurem Ameerika autode kokkutulek ja näitus.

Siiski tõstatas Kikkas küsimuse, kas see saab edaspidigi toimuma lossihoovis, sest huvilised lihtsalt ei mahu enam lossihoovi ära. Alternatiiv oleks Haapsalu kõrval olev Kiltsi lennuväli, kus nii ehk naa peetakse üritusele punkti panemiseks ainult Ameerika autodele mõeldud kiirendusvõistlus, kus sel aastal sõideti mitteametlikult üle ka Eesti rekord.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing