Savisaar tahab taastada päästekompaniid

ÄP 21. juuli 2006, 00:00

"Ilmselt tuleb läbi vaadata küsimus päästekompaniide taastamisest, nagu nad omal ajal olid. Nende likvideerimine mõni aasta tagasi ei ole ennast õigustanud," vahendas Postimees Online Savisaart.

Siseminister Kalle Laaneti andmetel osalesid päästekompaniid viimati metsa- ja rabapõlengute kustutamisel 2004. aastal 104 juhul. Päästekompaniidesse kuulus nende tegutsemise ajal 300 vormikandjat, kellest umbes 180 olid ajateenijad.

"See näitab, et jõud, mis oli päästekompaniide näol, oli Eesti riigi jaoks väga tähtis," lausus Laanet.

Tallinna, Tartu ja Jõhvi päästekompaniid likvideeriti eelmisel aastal, sest kaitseministeerium ja kaitsejõudude peastaap ei tahtnud nende ülalpidamisele raha kulutada.

Veel vajab Savisaare sõnul läbivaatamist küsimus, mis puudutab päästetööde lepingu sõlmimist Venemaaga. Eriti oluline on see Ida-Eesti puhul ja me peame selles vallas aktiivsemad olema, lisas Savisaar.

Venemaaga pole lepingut suudetud sõlmida juba kümme aastat, kuid Laaneti sõnul on praeguseks jõutud nii kaugele, et koostöölepingu projekt on valmis.

Laanet loodab koostööleppe Venemaa eriolukordade ministriga allkirjastada sel sügisel ning siis on Eestil võimalik kasutada Venemaa head päästetehnikat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing