Skype’i loojatel uus projekt

24. juuli 2006, 14:05

Skype’i loojad Niklas Zennström ja Janus Friis on Skype’i ja Kazaa järel alustanud uut projekti, kirjutab ajakiri Business Week.

Selleks on tarkvara väljatöötamine TV-programmide jm videote edastamiseks internetis. Idee on saada juhtivaks teleprogrammide jaotuskanaliks internetiajastul nii nagu Comcasti laadsed firmad olid seda kaabeltelevisiooni epohhil, kirjutab ajakiri.

Töönimetusega Veneetsia projekti jaoks on juba koondatud tarkvaraloojate paremik New Yorgist, Londonist ja teistest linnadest ning käimas on läbirääkimised telekompaniide ja saadete tootjatega. Ametlik teade uue projekti kohta võib tulla juba sügisel.

Telekompaniid on ilmutanud üldiselt väiksemat vastumeelsust telesaadete internetist allalaadimise võimalusele kui omal ajal muusika- ja filmitööstus. Need võitlesid pikalt nii illegaalse kui legaalse allalaadimise vastu. Turul on juba ka omajagu konkurentsi. Firmad nagu Brightcove, Bittorrent, Veoh jt võimaldavad samuti videote edastamist interneti vahendusel ning Veoh näiteks on saanud ka tugevad investorid Time Warneri ja Disney endise juhi Michael Eisneri näol.

Zennströmi ja Friisi uus projekt ei tähenda nende Skype’ist lahkumist ega seda, et nad internetitelefonile edaspidi vähem aega pühendaksid, kirjutab ajakiri.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing