Venemaa müüb Venezuelale 37 miljardi krooni eest relvi

27. juuli 2006, 10:52

Venezuela president Hugo Chavez sõlmis Venemaaga relvaostutehinguid enam kui 3 miljardi dollari (37 miljardi krooni) eest, vahendab ajalehte Vedomosti ETV24.

Summa on ligi kolm korda suurema kui varem oodati. Tellimused on riigifirma Rosoboroneksport juhi Sergei Tðemezovi sõnul juba lukku löödud. Sellega suurendati Rosoboronekspordi tellimuste hulka viiendiku võrra. Mullu müüs ettevõtte relvi 5,2 miljardi dollari eest.

Vedomosti allikate kinnitusel moodustab poole tehingute summast 30 Su-30 MK2 -tüüpi hävituslennuki ost. Mi helikopterite ost maksis 250 miljonit dollarit. Kalaðnikovi automaadi ja laskemoona litsentsi alusel valmistamiseks ostab Chavez sisse kogu tootmistehnoloogia umbes 200 miljoni dollari eest. Ülejäänud ligi miljard dollarit kulub raketisüsteemide 'Top-M1' ja patrullkaatrite ostuks, aga võimalik et ka 'Amur'-tüüpi allveelaeva peale.

Chavez kinnitab, et Venezuelale on relvastust vaja kaitseks USA agressiooni ees, ehkki ekspertide sõnul on ameeriklaste sõjaline sissetung äärmiselt ebatõenäoline.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing