Puma Racing Weekend 2006 lööb osalejatega

Ardo Kalda 28. juuli 2006, 00:00

4.-5. augustil Pärnus EST-Ringil aset leidev Puma Racing Weekend 2006 meelitab tehnikahuvilisi GT-klassis näidatavate ülivõimsate masinatega.

Augusti esimesel nädalavahetusel Sauga ringrajal peetav võidusõit on Balti meistrivõistluste arvestuses võimsaimas GT-klassis neljas etapp, mille stardirivi on harjumuspärasest kaks korda pikem!

Muidu kõige vaatemängulisem klass on teada-tuntud suhteliselt kesise osavõtjate arvuga, sest ülivõimsate ringrajarakettidega sõitmine pole siinmail osalejatele just kõige taskukohasem. Siiski on stardirivi pikendamas Põhjamaade karikasarjas osalejad, oma ülivõimsate ja eksootiliste autodega.

Tulekust on hetkel teada andnud üheksa külalissõitjat. Kiireimad neist on ilmselt Haavard Lien, kes sõidab Chevrolet Corvette C5ga, millel peaks olema ca 670 hobujõudu, Erik Behrens Chrysler Oreca Viperiga, millel ca 700 hj, Thomas Hauge Chevrolet Corvette C4Ril, millel ca 660 hj.

Hetkel ülesantud stardirivis on Põhjamaade esindus arvuliselt Baltimaade osalejatega pea võrdne, kuid hobujõudude poolest vaat et kolm korda üle. Meie pilootide eeliseks on koduraja tundmine, sest Pärnu Sauga ringrada pole just eriti tuntud oma ohtrate möödumisvõimalustega ja kitsal rajal on kindel eelis seda tundvatel meestel. Siinmail käib niikuinii soomlasi oma ülivõimsate autodega, kuid neile on alati tugev lahing antud ja ka mitmeid kordi peale jäädud.

Juuni esimesel nädalavahetusel osalesid SMR Motorspordi piloodid Erki Piirsalu ja Tõnu Soomer Norras Rudskogenis peetud Nordic Super Cari III etapil, kus Tõnu Soomer sai tehniliste viperuste kiuste neljanda koha. Erki Piirsalul nii hästi ei läinud, tema oli sunnitud võistluse katkestama. See külaskäik töötas uskumatult hästi - Põhjamaade sarja sõitjad kinnitasid oma huvi Balti GT-klassi vastu ja juba järgmisest hooajast on võimalik ühise tugeva karikasarja loomine. Koostöö võtmeürituseks saabki 4.-5. augustil SMR Motorspordi poolt korraldatav Pärnu võidusõit. Üritus on kohustuslik igale tehnikahuvilisele, sest selliseid masinaid meie maal veel nähtud ei ole. Loodetavasti antakse rajal tõsiselt võimas lahing, sest osalejate poolest on Puma Racing Weekend 2006 selle aasta parim ringrajaüritus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing