Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Korterite keskmine hind tõusuteel

Enn Tosso 31. juuli 2006, 00:00

Alates jaanipäevast on Tallinna korteriturul taas pakkumiste arv vaikselt vähenema hakanud ning hinnakõver otsa ülespoole pööranud.

Kui 19. juunil oli kogu Tallinna peale pakkumises üle 5100 korteri (City24 statistika), siis nüüdseks on pakkumiste arv kahanenud alla 4900. Pakkumisi on kahtlemata ikka väga palju: eelmise aasta juulis pakuti Tallinna turul 2500 korterit ning buumi kõrghetkel ehk siis eelmisel sügisel langes Tallinna korteriturul pakutavate korterite arv 1500 peale.

Ka korterite keskmine hind on veidi tõusma hakanud. Kui terve tänavuse aasta on keskmised pakkumishinnad järjekindlalt kahanenud, siis jaanipäevast alates on see kerkinud 25 700 kroonilt 26 000 kroonile ruutmeetri kohta. Taastunud on umbkaudu aprillikuu hinnatase.

Korteri müüjatele on tegemist kahtlemata hea uudisega. Viimased kuud on müügiperioodid üha veninud ja selleks, et mõistliku ajaga korterist lahti saada, tuli hinda märkimisväärselt alandada.

Pakkumiste arvu kahanemises on ilmselt süüdi ka kuum suveilm. Paljud korteriomanikud, kel müügiga väga kiire pole, on ajutiselt müügiplaanidest loobunud ning asuvad sügisel jälle oma kinnisvara pakkuma. Nõnda on mitmed turuhinnaga pakkumised maha võetud, samas kui ulmeliste hindadega pakkujad on oma kuulutused igaks juhuks rippuma jätnud. Ent see ei jäta oma mõju keskmistele pakkumishindadele jätmata.

Seega on veel vara loota, et depressioon kinnisvaraturul läbi on ning mullune defitsiit ja hinnaralli läheneval sügisel taas maad võtavad. Pigem võib sügisel oodata edasist pakkumiste kasvu. Suurenev pakkumine peaks müüjaid ka hindu kärpima sundima.

Kinnisvara soetajale on pakkumisi palju, ka hinda õnnestub konkreetse huvi korral veidi alla kaubelda. Samas paneb ostuotsust edasi lükkama kartus, kas aeg liiga varajane pole, sest hellitatakse lootust hindade massilisest kukkumisest.

Müügipakkumise n-ö suvepuhkusele saatmine võib olla mõistlik samm. Inimesed, kes korterit otsivad, jälgivad müügipakkumisi pea iga päev.

Jälgitakse eelkõige uusi pakkumisi, sest loodetase leida seda tõelist pärli. Korterikuulutus, mis kuude kaupa üleval ripub, kaotab lõpuks oma atraktiivsuse ning sellele ei pöörata enam suurt tähelepanu isegi siis, kui hinda allapoole korrigeerida. Kui on selge, et soovitud hinnaga korterit kuidagi müüa ei õnnestu, oleks mõistlik kuulutus mõneks ajaks, ehk siis kuuks- paariks, hoopis maha võtta. Seejärel tasub teha värsked pildid ning hakata uuesti, siis juba mõistlikuma hinnaga, pakkuma.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:09
Otsi:

Ava täpsem otsing