Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Uuel õppeaastal tõuseb majandushariduse hind

01. august 2006, 07:47

Tulevast õppeaastast tõstavad õppemaksu kõik Eesti peamised majandushariduse pakkujad, samaks jääb õppeteenustasu vaid EBSis ja Tallinna Tehnikaülikoolis.

Tartu Ülikooli majandusteaduskonna õppeprodekaan Helje Kaldaru sõnul tõuseb teaduskonna bakalaureuseõppes õppimise tasu, sest see on püsinud muutumatuna väga kaua, kirjutab Postimees. 'Teised kogu aeg tõstavad,' lisas Kaldaru ja viitas elukalliduse tõusule.

Kaldaru sõnul tõstetakse õppemaksu kõigil õpilastel olenemata sellest, millal nad sisse astusid. Tartu Ülikoolis tõuseb majandushariduse aastahind 2000 krooni ehk 7,7 protsenti.

Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi direktor Rando Värnik ütles, et nende teaduskonnas tõuseb õppemaks 1800 krooni ehk 9,1 protsendi võrra. 'Hinda tõstame, et tagada parem kvaliteet,' ütles ta. Ta lisas, et kuue aasta jooksul, mis on viimasest hinnatõusust möödunud, on tõusnud tööjõu-, materjali- ja üldkulud.

Värnik kinnitas, et kõrgemat õppemaksu hakkavad maksma vaid sel aastal sisse astunud tudengid, teistele jääb tasu endiseks.

Õppemaks tõuseb ka erakõrgkoolides. Audentese ülikooli vastuvõtu- ja turundusosakonna juhataja Mariann Lugus ütles, et õppetasud Audenteses tõusevad 5-6 protsenti.

Estonian Business Schooli (EBS) rektor Madis Habakuk ütles, et viimati tõstis kool õppemaksu mitu aastat tagasi ja praegu pole hinnatõusu plaanis.

Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna dekaan Enn Listra kinnitas, et neil jäävad õppemaksud esialgu samaks. 'Võimalik, et tõstame hindu järgmiseks õppeaastaks,' ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing