Säästumarket sõdib konkurentidega

ÄP 02. august 2006, 00:00

Säästumarketi keti laienemishoogu väljaspool Tallinna takistab mõningates kohtades nii suurkonkurendi ETK liikmetest kui ka kohalikest väikekaupmeestest omavalitsusjuhtide vastuseis, kirjutas Äripäev viis aastat tagasi.

Kui tänavu seitsme kaupluse võrra pikenenud Säästumarketi keti esimeseks poolaastaks kavandatud areng kulges plaanipäraselt, siis järgnevateks kuudeks prognoosib Säästumarketi juht Maldar Mäesalu kohati tagasilööke. "Kui näiteks omavalitsuse juhtide hulgas on ETK inimesi ning piirkond on ETK kontrolli all, siis on volikogus raske läbi suruda Säästumarketi detailplaneeringut," selgitas ta.

Rapla linnainsener Madis Nurme tõdes, et tunda oli nii kohalike kaupmeeste vastuseisu kui ka väikest survet ETK poolt. "Planeeringuprotsessi võib venitada küsimuste ja kaebustega." Rapla Säästumarketile heideti ette arhitektuurilist sobimatust.

Hetkeseis: väga kiiresti laieneb leedukate VP Market, ent sakslaste Lidl otsustas Eesti turust loobuda. Sellega kaotas Lidl ka sisuliselt logo-vaidluses Säästumarketile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:10
Otsi:

Ava täpsem otsing