Börsiülevaade: Täna ütlevad aktsionärid, kas nad Tallinkile tahavad raha anda

02. august 2006, 10:08

Täna toimub Tallinki aktsionäride erakorraline koosolek, kus peamise punktina on hääletuse all enam kui 1,5 mld krooni kaasamine olemasolevatelt aktsionäridelt.

Laevanduskontsern teatas poole kuu eest, et tal on olemasolevate suuromanikega saadud juba kokkulepe 0,94 miljardi krooni kaasamiseks.

Tallinkil on järjekordse uue emissiooni korraldamine paratamatu.
Ettevõttel oli mai lõpu seisuga omavahendeid 4,9 miljardi krooni, kuid kohustusi juba 10,3 miljardi krooni eest. Pärast Silja laevade ja kaubamärgi omandamist peaks grupil aga kohustusi olema juba 18-19 miljardi krooni eest.

Oma krediidireitingu õigustamiseks laenuandjate silmis peab Tallink näitama, et investeeringute tegemiseks pannakse mängu ka oma raha.

Tallinki aktsia sulgus eile börsil 3,6 eurol (56,33 kroonil).

Olemasoleva plaani kohaselt saab iga aktsionär viie aktsia kohta ühe märkimisõiguse, mille eest võib ta emissioonist aktsiaid osta 55 krooniga.

Arvestades, et keskmine väikeaktsionär sai möödunud aasta detsembris toimunud esmaemissioonil umbes 250 Tallinki aktsiat (20 000 krooni eest), saab ta vaid 50 märkimisõigust ehk sisuliselt võimaluse osta emissioonist 2750 krooni eest Tallinki aktsiaid.

Kuna märkimisõigus ei saa teoreetiliselt maksta rohkem kui Tallinki aktsia turuhind (hetkel 56,33 krooni) miinus 55 krooni, siis sisuliselt pole väikeaktsionäridel praktiliselt mitte midagi makstavate märkimisõigustega ka peale hakata.
Aga elame, näeme.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing