Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nädalavahetuse parim valik on Haapsalu

Christel Karits 04. august 2006, 00:00

Bambusepuhmas mu töölaual on hakanud õrnalt kollakat tooni võtma ja kolme nädala jagu ajalehti ootab kausta köitmist ning paras pakk kirju avamist. Kolleegid, kes on puhkuselt tööle naasmise juba üle elanud, viskavad nalja nagu igal aastal umbes samal ajal, et kas ma olen esimese tööpäeva juhised ikka läbi lugenud ja kas ikka mäletan, et töölaua poole võib vaid õrnalt kiigata.

Tänaseks on uue tööaasta algusest möödas nädal ja esimese päeva igatsusest mere ja vabaduse järele üle saadud. Pealegi on Eesti nii tilluke ja terve nädalavahetus ees.

Seekordne valik on Haapsalu. Lihtsalt tahaks midagi nostalgilist ja hõrku ning kusagile, kus elu käib hoopis teises rütmis.

Sel nädalavahetusel pakub Haapsalu nii koolipõlve nostalgiat kui augustiöist legendi. Just seda, mida hing ihaldab ajal, kui kaks kolmandikku suvest on möödas ning põldmarjade küpsemine annab märku, et tarkusepäevani pole jäänud enam palju.

Eile esietendus Haapsalu piiskopilinnuses kaheksas Valge Daami lavaversioon, Peeter Volkonski "Võõras". Andres Lepiku lavastatud näitemäng pakub Eesti kauneimale traagilisele kummitusloole värske ning vägivallavaba lahenduse. Millisena augustikuu sümboliks saanud Valge Daam end täiskuu öödel seekord ilmutab, jääb üllatuseks. Nagu seegi, mille toob endaga kaasa briti kultusbänd Status Quo.

Igal juhul usun, et kui süda ja meeled on avatud, tõotab tulla elamusterohke nädalavahetus.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing