PM: Sularaha tuleb hakata piiril deklareerima

04. august 2006, 07:49

Üle 10 000 euro sularaha väljaviimist Euroopa Liidu välisesse riiki tuleb järgmisest aastast tollis deklareerima hakata, nagu ka raha sissetoomist.

'Enne Euroopa Liiduga liitumist tuli tollis deklareerida üle 80 000 krooni suurune sularahasumma, kuid pärast liitumist jäädi ootama ELi määrust, mis kehtestaks kõikides riikides ühtse 10 000eurose deklareeritava sularaha koguse,' ütles Postimehele rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna tollitalituse peaspetsialist Eve-Ly Kübard.

Enne seda võisid riigid ise otsustada, kui suure summa deklareerimist nad nõuavad.

Kuna aga Euroopa ühise deklareeritava sularahakoguse määrus jõustub alles järgmisel aastal, siis selle ajani võib Eestisse tuua või siit ära viia nii palju sularaha, kui tahtmist on, lausus Kübard.

Pärast 15. juunit 2007 tuleb aga üle 10 000 euro väärtuses sularaha ükskõik mis valuutas deklareerida, vastasel juhul võib saada trahvi kuni 6000 krooni, lisas ta.

Ülevaade suurtest sularahakogustest on oluline rahapesu vastu võitlemisel ning kuigi praegu pole kohustust tollis sularaha deklareerida, peavad pangad ja notarid ikkagi teavitama rahapesu andmebürood suurtest sularahatehingutest, lisas Kübard.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing