Rahajagajad meelitavad

Raivo Sormunen 07. august 2006, 00:00

Möödunud nädala reedel plaksutasid investorid käsi raha jagavatele ettevõtetele.

Philips teatas, et kulutab pärast pooljuhtide üksuse müüki umbes 4 miljardit eurot oma aktsiate tagasiostmiseks ja dividendide maksmiseks. Euroopa suurima tarbeelektroonika aktsia tõusis nädala viimasel päeval 1,7%, tasemeni 26,15 eurot.

Kaevandusfirma Anglo American, mille esimese kvartali kasum hüppas tänu kõrgetele metallihindadele 60%, lubas tõsta aktsiate tagasiostuprogrammi 4 miljardi dollari võrra ja maksta miljard dollarit erakorralisteks dividendideks. Aktsia rallis Londoni börsil 4,8%, tasemeni 2330 penni.

"Investoritele raha tagasimaksmise summa kasv on väga positiivne märk, näidates, et ettevõtete efektiivsus on paranenud," ütles uudisteagentuurile Bloomberg SEB Investment-Fondsi fondivalitseja Andreas Gartner.

Stoxx 50 indeksisse kuuluvad firmad on lubanud investoritele sel aastal tagasi maksta 126 miljardit dollarit, mida on möödunud aastaga võrreldes enam kui kaks korda rohkem.

Maaklerfirma Merrill Lynch & Co juulikuu investorite küsitlus näitas, et fondivalitsejad eelistavad esimest korda viimase kümnendi jooksul pigem ettevõtteid, mis jagavad raha investoritele tagasi, kui et neid, kes seda laienemiseks kasutavad.

Euroopa börsidele pakkus reedel kindlust ka regiooni suurim kindlustusselts Allianz, mis tõstis oma käimasoleva aasta kasumiprognoosi.

Kindlustusgigant kergitas oma tänavuse aasta kasumiprognoosi 4,9 miljardilt 6 miljardi euroni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:10
Otsi:

Ava täpsem otsing