Martha Stewarti insaidersaaga lõppes kokkuleppega

08. august 2006, 11:30

USA kodukujundusguru sai USA finantsinspektsiooniga kokkuleppele insaiderskandaalis, mis Ameerika ühe tuntuima meediastaari 2004. a viieks kuuks vanglasse viis.

Kokkuleppe järgi maksab Martha Stewart 195 000 dollarit trahvi ning jääb viieks aastaks ilma õigusest osaleda börsil noteeritud firma juhatuses. Samuti ei saa ta osaleda omaenda äriimpeeriumi Martha Stewart Living Omnimedia rahaasju puudutavates küsimustes, küll aga tegeleda loomingulise poolega, vahendab Bloomberg.

Insaidertehing puudutas 2001. a firma ImClone aktsiate müüki päev enne seda, kui tuli avalikuks, et firma vähiravim ei saanud ametivõimudelt heakskiitu ja aktsia järsult kukkus. Stewart pääses nii 45 673 dollari suurusest kahjumist.

Stewartile vihje andnud maakler Peter Basanovic sai samuti trahvi – 75 000 dollarit – ning keelu tulevikus maakleri või konsultandina tegutseda.

Stewarti jaoks oli kokkuleppe kannapööre – seni on 65-aastane Stewart kaljukindlalt oma süüd eitanud.

Vanglast vabanemise järel on Stewart tegelenud oma firma uue ülestöötamisega, filmides telesaateid ja laiendades tegevust kodukujunduse alal uutesse valdkondadesse.

Firma aktsiad on Stewarti süüdimõistmisest 2003. a kerkinud 69% ning kahjumid vähenenud. Nädalapäevad tagasi avaldatud teises kvartali tulemuste järgi teenis firma 1,17 miljonit dollarit kahjumit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing